0915 / 420 295 | PO - PI 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0,00 €

Menu

Aktuality

Aktuality
Ako sa zbaviť drôtovcov v zemiakoch, mrkve a iných plodinách?
18.09.2020
Drôtovce sú obávané najmä pre veľké straty v úrode zemiakov. Napadajú hľuzy, korene a cibule rastlín. Zistite, ako im predchádzať. Ako sa zbaviť háďatka a iných drôtovcov v záhrade?

čítať ďalej...
Ako správne vysádzať a starať sa o vresy?
14.09.2020
Vresy sú liečivé rastliny kvitnúce na konci leta a začiatkom jesene. Túto rastlinu môžete neskôr využiť na prípravu jesenných dekorácií. Ako pestovať, zalievať alebo strihať vresy a aký je rozdiel medzi vresovcom a vresom?

čítať ďalej...
Ako odstrániť zápach zo žumpy?
26.08.2020
Ako sa zbaviť zápachu z kanalizácie na chate či priamo u vás doma? V článku vám poradíme, ako vyriešiť zapchatý sifón, problémy so žumpou. Prečítajte si, aké baktérie dokážu ekologicky rozkladať organické nečistoty až do veľkosti 3cm.

čítať ďalej...
Vedeli ste, že broskyne sú veľmi náročné na rez? Ako ho správne vykonať?
17.08.2020
Rezom broskýň rovnako ako aj pri iných ovocných stromoch zabezpečujeme súlad medzi ich „architektúrou“ a základnými životnými procesmi. Chceme, aby lepšie rástli a formovali sa na nich vitálne plodonosné konáriky, čo je predpokladom bohatej úrody. Rez broskýň je v mnohých zásadách špecifický a práve v tomto blogu sa o ňom dozviete viac.

čítať ďalej...
Zistite, ako zneškodniť skočky
17.08.2020
Škodcovia skočky najviac ohrozujú porasty hlúbovitých sadeníc. Nájdete ich aj na kukurici, repke, fazuli, baklažáne, na zemiakoch a rajčinách. Prečítajte si, čo je typické v ich životnom cykle a ako pred nimi chrániť úrodu.

čítať ďalej...
Najlepšie bio a nebio fungicídy proti plesniam na uhorkách, rajčinách, zemiakoch a iných plodinách
14.08.2020
Predstavujeme vám najobľúbenejšie fungicídy z našich radov. Vybrať si môžete z biologických prípravkov rovnako ako z chemických. Prečítajte si, ktoré sú ideálne do vašej záhrady!

čítať ďalej...
Ako sa zbaviť otravných ôs raz a navždy!
06.08.2020
Osi sú najnepríjemnejším letným hmyzom. Aj napriek negatívnej konotácii spojenej s osami, patria medzi užitočný hmyz. Poradíme vám osvedčené postupy, ktoré zaženú prípadne vykynožia tieto potvory z vašej záhrady. Osi neznášajú určité pachy, stačí si vybrať z nasledujúcich babských rád alebo chemických prípravkov.

čítať ďalej...
Týchto 11 biologických a chemických insekticídov hodnotíte ako najlepšie
04.08.2020
Vybrali sme pre vás 11 najobľúbenejších insekticídov na biologickej a chemickej báze. Prečítajte si, aké insekticídy vás najrýchlejšie a najefektívnejšie zbavia škodcov v záhrade.

čítať ďalej...
Ako sa dá využiť tkaná a netkaná textília vo vašej záhrade?
24.07.2020
Geotextílie a fólie tvoria nezameniteľné miesto v záhradníctve, stavebníctve aj poľnohospodárstve. V dnešnom článku sa zameriame na záhradkárske textílie. V závislosti od hustoty vlákna, farby, materiálu a iných parametrov sa využívajú v rôznych oblastiach záhradníctva. Vyznačujú sa dlhou životnosťou aj voči poveternostným vplyvom.

čítať ďalej...
Ako sa starať vodu v bazéne a vybrať najlepšiu bazénovú chémiu?
09.07.2020
Zistite, ako docieliť, aby bola voda v bazéne priezračne čistá. Ktoré hodnoty by mala mať bazénová voda, aby bola zdravotne nezávadná a vydržala čo najdlhšie? Mnohí sa trápia vyrovnávaním pH vody, tvrdosťou. Ako zbaviť bazénovú vodu rias alebo baktérií po búrke či čerstvo po napustení?

čítať ďalej...
Vykynožte premnožené mravce v záhrade raz a navždy!
06.07.2020
Zistite, ako sa zbaviť otravných mravcov v záhrade i vo vašej domácnosti. Mravce sú veľmi odolné a ťažko sa ich zbaviť. Ponúkame rôzne riešenia od lepových pásov, cez mravčie bufety až po domčeky na mravce. Prečítajte si ekologické spôsoby, ako sa ich zbaviť, prípadne zvoľte chemické postreky a zo záhrady ich vykynožíte nadobro.

čítať ďalej...
Návod ako vypestovať krásne ruže a chrániť ich pred chorobami a škodcami
01.07.2020
Prečítajte si naše tipy, ako vyrobiť sadenice ruží, ako a kedy ich vysadiť do záhona. Spoznajte najznámejších škodcov a choroby, aby ste aj vo vašej záhrade vypestovali krásne honosné ruže.

čítať ďalej...
Ako sadiť zemiaky a ako ich chrániť pred chorobami?
22.06.2020
V článku sa dozviete sumár rád a tipov, ako správne vypestovať zemiaky, aby ste mali čo najväčšiu úrodu a nezničili ju škodcovia, rôzne choroby alebo udusenie pôdy zaburinením.

čítať ďalej...
Všetko, čo by ste mali vedieť o šalátových uhorkách a nakladačkách
08.06.2020
Šalátové uhorky spolu s nakladačkami patria medzi najjednoduchšiu a najobľúbenejšiu zeleninu. Vypestovať ich nie je vôbec náročné. V tomto článku sme pre vás spísali najdôležitejšie tipy na ich pestovanie.

čítať ďalej...
Ako sa zbaviť medvedíkov v záhrade?
27.05.2020
Zistite, ako sa zbaviť medvedíka obyčajného, mnohým známeho aj ako krtonôžku. V záhrade škodia jej larvy, ktoré v pozemných chodbách vyžierajú korene rastlín. Tie následne "bezdôvodne" uhynú.

čítať ďalej...
Vybrali sme pre vás najobľúbenejšie ekologické hnojivá na trhu
20.05.2020
Prečítajte si o najobľúbenejších biologických hnojivách, ktoré neohrozujú životné prostredie, ale aj napriek tomu sú veľmi účinné proti rôznym chorobám a škodcom. Ich silnou stránkou je zvýšenie vitality a odolnosti rastlín voči stresovému obdobiu atď.

čítať ďalej...
Jednoduchý návod na vypestovanie sladkých jahôd aj pre začiatočníka
20.05.2020
Ako pestovať jahody v záhrade či na balkóne? Ukážeme vám najznámejšie choroby a škodcov jahôd, rovnako tak rôzne tipy, ako maximalizovať úrodu. Spôsob hnojenia, odrody a iné informácie.

čítať ďalej...
9 tipov od profi záhradkárov pre vylepšenie pestovania paradajok
19.05.2020
Tipy na zjednodušenie pestovania paradajok. Čo je to permakultúra? Prečo zalamovať paradajky? Vermikompostovanie v byte? Ako na balkónové rajčiny?

čítať ďalej...
Ako správne pestovať a starať sa o papriku?
30.04.2020
Paprika je zásobárňou vitamínu B a C. V našich končinách patrí medzi najzdravšiu zeleninu. Prečítajte si, ako si doma vypestovať najrôznejšie odrody šťavnatej papriky.

čítať ďalej...
Zbohom červivým čerešniam a višniam – Ako ochrániť ovocné stromy pred vrtivkou?
23.04.2020
Prečo podliehajú čerešňové a višňové sady nadmernej červivosti a hnilobe a ako tomu efektívne predísť? V tomto článku sa dozviete všetko o prevencii ovocných stromov proti vrtivke čerešňovej.

čítať ďalej...
Ako sa zbaviť vošiek v záhrade aj v domácnosti?
23.04.2020
Často po jarných náletoch ohrozujú vašu úrodu vošky. Majú rýchlu schopnosť reprodukcie - 10–16 generácií ročne. Zamorenie záhrady týmto škodcom môže prebiehať na viac než 95% rastlín. Prečítajte si viac.

čítať ďalej...
Tipy, ako sa zbaviť buriny v záhrade
23.04.2020
Buriny dokážu niekoľkonásobne znížiť vašu úrodu. Prečítajte si, ako obmedziť ich výskyt a negatívne vplyvy. V článku nájdete aj domáce rady na zneškodnenie buriny, či najvhodnejšie herbicídne prípravky.

čítať ďalej...
Darina 4 - hnojivo 21. storočia na báze jazerného sapropelu
22.02.2015
DARINA 4 je hnojivo vyrobené na základe prírodnej organicko-minerálnej suroviny – jazerného sapropelu. Teplota na dne jazera je celý rok takmer nemenná, sapropel je tu preto uložený ako v termoske. Za niekoľko dní je s ním možné vyliečiť alebo ozdraviť prakticky všetky druhy rastlín.

čítať ďalej...
Význam dusíkatého vápna vo vašej záhrade
22.02.2015
Dusíkaté vápno dokáže vašu pôdu udržať zdravú. Prečo potrebujete hnojiť dusíkatým vápnom v každej záhrade? Ako ho aplikovať na kompost? Koľko stojí?

čítať ďalej...
Použitie prípravku SanoGARDEN po povodni
01.03.2015
SanoGARDEN je vysokoúčinný, širokospektrálny dezinfekčný prostriedok založený na účinkoch peroxidu vodíka a striebra. Je charakterizovaný širokým spektrom účinnosti, zároveň je spoľahlivý, bezpečný a ľahko sa s ním manipuluje.

čítať ďalej...
Ako ochrániť záhradu pred pásavkou zemiakovou?
02.04.2020
Americký škodca mandelinka alebo pásavka zemiaková dokáže zničiť celú úrodu zemiakov. Ako sa jej zbaviť a čím ochrániť ďalšie plodiny?

čítať ďalej...
Ako sa nadobro zbaviť drevinového škodca kvetovky jabloňovej?
03.04.2020
Prečítajte si všetko, čo potrebujete vedieť o kvetovke jabloňovej. Škodí kvetom jabloní, ktoré po jej zabývaní požierajú kvetné puky, až kvety postupne zhnednú a zaschnú. Kvetovka dokáže zničiť vašu jablčnú úrodu, preto sme pre vás spísali, aké prípravky kedy používať.

čítať ďalej...
Ako najefektívnejšie ochrániť vášho psa proti kliešťom?
02.04.2020
Ochráňte vášho psa pred boreliózou a inými chorobami spôsobenými kliešťami, komármi a pod. Prečítajte si o najúčinnejších prípravkoch proti parazitom.

čítať ďalej...
Ako si vyrobiť vlastný kompost na záhrade?
02.04.2020
Vyrobte si doma čierne zlato. Na to, aby ste získali výživnú zmes, potrebujete dodržať správny pomer živín v komposte ✅ Čo budete potrebovať?

čítať ďalej...
Postrekovač alebo rosič? Ktorý je pre vás najvhodnejší?
09.03.2020
Neviete, či si vybrať postrekovač alebo rosič? Aké sú medzi nimi rozdiely? Poradíme vám a zhrnieme výhody i nevýhody.

čítať ďalej...
Najznámejší škodcovia ozimného cesnaku - zbavte sa fúzavky cesnakovej!
09.03.2020
Spoznajte najznámejších škodcov cesnaku a iných cibuľovín. Ako sa brániť proti fúzavke cesnakovej, háďatku, koreňokazovi a iným škodcom?

čítať ďalej...
Ktoré hnojivá na jar pomôžu a ktoré môžu v nevhodnom čase zničiť vašu úrodu?
08.03.2020
Prečítajte si, aké hnojivá sú vhodné použiť na jar a aké by naopak ohrozili vašu úrodu. Poradíme vám, ktoré jarné hnojivo je pre vás najvhodnejšie.

čítať ďalej...
Najdôležitejšie jarné práce po naštartovaní záhradkárskej sezóny
29.02.2020
5 hlavných krokov, ako naštartovať novú sezónu. Začnite s očistením náradia a záhrady, výsadbou zeleniny, trvaliek, zistite, ako sa starať o stromy a kry.

čítať ďalej...
Ako strihať vinič a ako ho chrániť pred škodcami?
28.02.2020
Ako vykonať jarný rez viniča, aby ste docielili jeho zdravý rast? ✅ Termín rezu ✅ Časti viniča✅ Zaťaženie viniča, čistenie, tvarovanie, redukcia✅ Škodcovia

čítať ďalej...
Ako oživiť trávnik po zime? Údržba od A po Z
04.02.2020
Prečo je trávnik po zime zažltnutý? Na jar treba trávnik zbaviť plesní, pokosiť, prevzdušniť vertikulátorom, vysadiť lysiny, správne pohnojiť a zavlažovať. Aké ďalšie typy sa vám pri tom zídu?

čítať ďalej...
Bojujeme proti škodcom v skleníkoch, fóliovníkoch, zimných záhradách a na izbových rastlinách
02.02.2020
Ako sa zbaviť najznámejších škodcov doma a v záhrade ako napr. vošky, molice, strapky, štítničky a iné roztoče? Poradíme vám, ktoré biologické a chemické prípravky zaručene pomôžu.

čítať ďalej...
Žltnutie a ďalšie bežné ochorenia cypruštekov
02.02.2020
Cyprušteky sú krásne okrasné stromčeky, často náchylné na choroby. Aké chyby najčastejšie robíme počas ich výsadby a pestovania? Dozviete sa tiež, akými prípravkami zneškodniť najznámejších škodcov.

čítať ďalej...
Ako sa starať o TOP 5 najkrajších izbových kvetov?
20.01.2020
Vybrali sme pre vás 5 najnenáročnejších izbových rastlín ako aloe vera, asparágus, tradeskancia, fikus, či vianočná ruža. Prečítajte si, ako ich pestovať.

čítať ďalej...
Ako sa starať o orchideu, aby bola posiata kvetmi?
02.01.2020
Ako pestovať orchidey a docieliť, aby po období vegetácie opäť prekypovali kvetmi? Spoznajte mýty o ich starostlivosti a zorientujte sa v hnojivách.

čítať ďalej...
Návod na hnojenie izbových rastlín – ako docieliť, aby častejšie kvitli?
16.12.2019
Izbové kvety vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Ako hnojiť izbové kvety? Zvoliť granulované, tyčinkové, tekuté alebo rozpustné kryštalické hnojivo?

čítať ďalej...
Ako pestovať muškáty a ako ich zbaviť škodcov?
13.12.2019
Muškáty patria k obľúbeným okrasným rastlinám. Ako sa o muškáty starať počas mrazov, ako ich sadiť, zalievať a chrániť proti chorobám a škodcom?

čítať ďalej...
Najúčinnejšie postreky proti vijačke krušpánovej
07.09.2018
Vijačka krušpánová spôsobila enormný úhyn kríkov krušpánu. Húsenice tohto motýľa sa živia jedovatými listami. Ako ju spoznať a ako sa jej zbaviť?

čítať ďalej...
Ako vybrať záhradné náradie, ktoré padne do ruky ako uliate?
03.12.2019
Záhradné náradie si vyberajte s dôrazom na bezpečnosť, ergonómiu a dlhú životnosť. Musíte ich vedieť vhodne ošetriť, opraviť a vymeniť potrebné násady.

čítať ďalej...
Ako správne vykonať zimný rez vo vašej záhrade?
02.12.2019
Správne vykonanie zimného rezu ovocných stromov sa podpíše na úrode. Aký typ zimného rezu je najvhodnejší pre vaše dreviny sa dozviete v tomto článku.

čítať ďalej...
Ako sa nadobro zbaviť ploštíc, molí, švábov, mravcov a iného otravného hmyzu?
03.12.2019
Ako sa zbaviť otravného lezúceho a lietajúceho hmyzu? Ploštice, šváby, rusovia, mole, mravce dokážu byť nevyspytateľné. Zistite, ktorá kombinácia účinných babských rád a chemických insekticídov je najúčinnejšia.

čítať ďalej...
Ako zazimovať záhradu, aby ste si ušetrili starosti na jar?
28.11.2019
Je dôležité pripraviť záhradu na zimné obdobie tak, aby ste si ušetrili starosti na jar. V tomto článku sa dozviete najdôležitejšie rady pre zazimovanie záhrady.

čítať ďalej...
Ako sa zbaviť potkanov, myší a krtkov v záhrade a v domácnosti?
25.11.2019
Ako sa zbaviť hlodavcov v záhrade a v domácnosti? Babské rady, odpudzovače, pasce, deratizačné lepidlá a mnoho ďalších prostriedkov na ich zneškodnenie.

čítať ďalej...
Ako sa zbaviť durmana?
13.11.2019
Najsilnejšie prípravky na boj s jedovatou burinou durmana obyčajného. Prečítajte si, ako sa efektívne zbaviť buriny s našimi herbicídmi.

čítať ďalej...
Nepodceňte predjarný postrek ovocných stromov a vyberte tie správne prípravky
21.02.2015
V tomto článku sa dozviete, ako postrekovať ovocné dreviny a kedy vykonávať predjarný postrek. Dozviete sa tiež, aké prípravky používať.

čítať ďalej...
Všetko o pestovaní cesnaku od sadenia po sušenie
23.10.2017
Aké odrody cesnaku poznáme, kedy je najvhodnejšie vysádzať cesnak aj ako ho správne sadiť, hnojiť, či moriť? Ak si neviete rady, čo so škodcami cesnaku, v článku vám poradíme, ako na to.

čítať ďalej...
Ako správne vysadiť trávnik
01.04.2018
Vhodný výber trávnej zmesi určuje vlastnosti a charakter vášho budúceho trávnika. Preto výber trávnej zmesi v žiadnom prípade nepodceňujte.

čítať ďalej...
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.