• Slovensky
  • Česky
Zákaznícka linka 0915 / 420 295

Krtko v trávniku

Krtko v trávnikuKrtko v trávniku

Charakteristika škodcu

Krtko nie je podľa vyhlášky chránené zviera pod hrozbou pokuty. Môžete ho zlikvidovať a zabitie nie je žiadny priestupok. Len jeho plošné a hromadné zabíjanie, ktoré by mohlo viesť k ohrozeniu jeho existencie, je zakázané,. Krtko si v zemi robí chodbičky, vyhľadáva tam potravu a premáva sa po záhrade hore-dole. Krty síce korene nežerú, ale pri rytí skypria pôdu tak, že rastliny často uhynú. A hlavne, krtince v trávniku sú neestetické.

Možnosti ochrany

Sieťky proti krtkom: Najúčinnejšie je, keď myslíte na prevenciu už pri zakladaní trávnika a zainvestujete do sieťky proti krtkom. Môže sa použiť pri pokladanom trávniku, ako aj pri vysievanom, hoci v druhom prípade je to oveľa prácnejšie a komplikovanejšie.  

Vyplašte ho hlukom: Keďže krtko nemá rád hluk, začnite napríklad pravidelným kosením trávnika, ktoré naruší jeho pohodlie. Alebo skúste do trávnika nastrkať malé veterné vrtuľky, cez ktoré sa zvuk a vibrácie dostávajú do zeme. Môžete vyskúšať aj elektronický odpudzovač z obchodu.

Mechanická pasca: Natiahnite ju a vložte do krtkovej diery tak, aby bol poistný pliešok kolmo na chodbičku. Dokáže ho chytiť len vtedy, keď je správne nastavená. Pasce sú efektívne a nie veľmi drahé.

"Smradľavý" nálev do nory: Krtko má veľmi dobrý a citlivý čuch a neznáša pachy. Skúste naliať do nory napríklad výluh z cibule, cesnaku, citrónovú šťavu, čierne korenie alebo orechy uvarené v mydlovej vode.

Petrolej: Napustite handry petrolejom a zasuňte ich do dier.

Dymovnica: Môžete ich odohnať aj dymom, tento spôsob je však menej účinný v suchých piesočnatých pôdach.
 

 

Odporúčané prípravky
*****
BROS PLAŠIČ KRTOV - AKUSTICKÝ SONIC
Sonic Bros akustický plašič krtkov. Účinne odpudzuje krtkov, hrabošov a iných hlodavcov. Pôsobí šetrne k životnému prostrediu bez použitia chemických látok.
Balenie:
*****
CRITOX DYMOVNICE NA KRTY
CRITOX dymovnica na ochranu pred podzemnými škodcami. Odpudzovač krtkov s plynovým účinkom v podobe dymovnice na krtkov.
Balenie:
EXPERT trávnikové hnojivo proti krtom
Granulované hnojivo na všetky druhy trávniku s odpudzujúcim účinkom proti krtkom.
Balenie:
Akcia
FLORIA Trávnikové hnojivo + proti krtom
Trávnikové hnojivo Floria s odpudzujúcim účinkom proti krtkom je zárukou profesionálnych výsledkov v starostlivostii o trávnik a zároven prevencioi proti krtkom.
Balenie:
*****
KARBID VÁPNIKA CaC2
Karbid vápnika je výborný odpudzovač krtkov.
Balenie:
Novinka
KRETOX ODPUDZOVAČ KRTOV
Tekutý koncentrát na odpudzovanie krtkov je určený na ochranu záhrad, športových plôch a pod.
Balenie:
SIEŤ PROTI KRTKOM A90
Mriežky (17 x 17mm) vyrobené z polypropylénu, sú vhodné na spevnenie svahov proti erózii pôdy, aj pod trávnikové koberce ako účinná ochrana proti krtkom.
Balenie:
*****
STOP ŠKODCOM GEL PROFESIONAL
Profesionálna nástraha na likvidáciu všetkých škodcov. Škodcu láka svojou intenzívnou vôňou.
Balenie:
*****
TALPA RAUS odpudzovač medvedíkov, hryzcov a krtov
Rastlinného pôvodu z lisovaných bielkovín semien ricínu obyčajného. Obsahuje aj alkaloidové látky (vrátane ricínu). Ich uvoľňovanie do pôdy vytvára zápach veľmi nepríjemný pre medvedíky obyčajné, hraboše, krty, hrdziaky lesné, myši a iné hlodavce.
Balenie:
LACNÉ POSTREKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@lacnepostreky.sk | tel.: +421 915 / 420 295
Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.
Katalóg chorôb a škodcov
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.