• Slovensky
  • Česky
Zákaznícka linka 0915 / 420 295

Húsenice rôznych motýľov

Húsenice rôznych motýľovHúsenice rôznych motýľov

Charakteristika škodcu

Mníška zlatoritka (Euproctis chrysorrhoea)
Spôsobuje holožery na rôznych ovocných drevinách predovšetkým na cestných stromoradiach. Škodca má za rok jednu generáciu. Škodcu ničíme hlavne mechanicky odrezávaním a spaľovaním zimných hniezd húseníc ešte pred začiatkom pučania ovocných stromov.

Mníška veľkohlavá (Lymantria dispar) 
Je nepravidelne sa vyskytujúcim škodcom rôznych ovocných drevín, pretože sa v priebehu 3-4 rokov premnoží, potom však zmizne často až na 10-20 rokov. Húsenice sú veľmi žravé, často spôsobujú holožery na napadnutých stromoch. Prezimuje v štádiu vajíčok.

Spriadač americký (Hyphantria cunea) 
Vyskytuje sa iba v najteplejších oblastiach Slovenska a ročne máva dve generácie. Prezimuje v štádiu kukiel. Prvá generácia sa roji v máji druhá koncom júla a v auguste, tá je však početnejšia a preto môže napáchať ešte väčšie škody. Často spôsobuje holožeru na napadnutých stromoch.

Autor fotky (Chris Cooper, www.flickr.com)

Odporúčané prípravky
*****
KARATE ZEON 5 CS
Postrekový insekticídny prípravok v progresívnej úprave – mikroenkapsulát (CS), určený na ochranu poľnohospodárskych plodín proti cicavým a žravým škodcom.
Balenie:
*****
VAZTAK ACTIVE
Postrekový insekticídny prípravok vo forme mikroemulzie (ME) na báze svetlostabilného syntetického pyrethroidu určený k ničeniu škodlivého hmyzu v celej škále poľných i špeciálnych plodín ako aj v lesnom hospodárstve.
Balenie:
LACNÉ POSTREKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@lacnepostreky.sk | tel.: +421 915 / 420 295
Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.
Katalóg chorôb a škodcov
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.