0915 / 420 295 | PO - PI 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0,00 €

Menu

Húsenice rôznych motýľov

Katalóg chorôb a škodcov » Ovocné stromy » Húsenice rôznych motýľov
Húsenice rôznych motýľovHúsenice rôznych motýľov

Charakteristika škodcu

Mníška zlatoritka (Euproctis chrysorrhoea)
Spôsobuje holožery na rôznych ovocných drevinách predovšetkým na cestných stromoradiach. Škodca má za rok jednu generáciu. Škodcu ničíme hlavne mechanicky odrezávaním a spaľovaním zimných hniezd húseníc ešte pred začiatkom pučania ovocných stromov.

Mníška veľkohlavá (Lymantria dispar) 
Je nepravidelne sa vyskytujúcim škodcom rôznych ovocných drevín, pretože sa v priebehu 3-4 rokov premnoží, potom však zmizne často až na 10-20 rokov. Húsenice sú veľmi žravé, často spôsobujú holožery na napadnutých stromoch. Prezimuje v štádiu vajíčok.

Spriadač americký (Hyphantria cunea) 
Vyskytuje sa iba v najteplejších oblastiach Slovenska a ročne máva dve generácie. Prezimuje v štádiu kukiel. Prvá generácia sa roji v máji druhá koncom júla a v auguste, tá je však početnejšia a preto môže napáchať ešte väčšie škody. Často spôsobuje holožeru na napadnutých stromoch.

Autor fotky (Chris Cooper, www.flickr.com)

Odporúčané prípravky

Skladom
*****
Karate zeon 5 cs
1,76 €
 ks
Postrekový insekticídny prípravok v progresívnej úprave – mikroenkapsulát (CS), určený na ochranu poľnohospodárskych plodín proti cicavým a žravým škodcom.
Skladom
*****
Vaztak active
43,00 €
 ks
Postrekový insekticídny prípravok vo forme mikroemulzie (ME) na báze svetlostabilného syntetického pyrethroidu určený k ničeniu škodlivého hmyzu v celej škále poľných i špeciálnych pl

Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.