• Slovensky
  • Česky
Zákaznícka linka 0915 / 420 295

Mníška zlatoritka

Mníška zlatoritkaMníška zlatoritka

Charakteristika škodcu

Mníška zlatoritka je motýľ bielej farby. Samička sa veľmi výrazne neodlišuje od samčeka. Obaja sú bielej farby, ale samček má tmavší okraj predných krídiel a hlavičku má vybavenú dlhšími hrebeňovitými tykadlami. Vajíčka sú žlté a larvy majú na chrbte dva červené pásiky. Okrem toho majú na tele aj bradavičky a sú celé pokryté žltohnedými chĺpkami. Mníška zlatorítka je nešpecializovaný škodca, ktorý poškodzuje ovocné dreviny. Predovšetkým napáda hrušky, jablone, ale aj kôstkoviny. Vážne škody spôsobuje hlavne v rokoch, keď sú suché a hlavne teplé letá so suchými zimami.

Možnosti ochrny

Pred blížiacou sa zimou odborníci odporúčajú odstrihávanie hniezd zo stromov. Najlepšie je ich vidieť po opadnutí listov. Ak však spozorujete vyšší počet hniezd na mladom strome, na konci jari mu hrozí holožer. Použite postrek proti piadivke jesennej a to v jarnom období. Dôležité je aj sledovanie okolitých stromov, keďže škodca je polyfág a môže migrovať.

Odporúčané prípravky
*****
BIOBIT XL
Biologický insekticíd využívajúci aktivitu baktérií Bacillus thuringiensis var. kurstaki.
Balenie:
*****
Doprava zdarma
FURY 10 EW
Postrekový insekticídny prípravok na ochranu proti voškám, kohútikom v obilninách, proti blyskáčikom a krytonosom v repke ozimnej, proti pásavke v zemiakoch.
Balenie:
LACNÉ POSTREKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@lacnepostreky.sk | tel.: +421 915 / 420 295
Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.
Katalóg chorôb a škodcov
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.