0915 / 420 295 | PO - PI 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0,00 €

Menu

Trávnikové Hnojivo

Hnojenie trávnikaVo všeobecnosti, výberom trávnikového hnojiva musíme zabezpečiť zdravý, bujný rast a podporiť sýtozelené sfarbenie. Použitím štartovacích trávnych hnojív pred sejbou zabezpečíte trávniku správny pomer horčíka a železa na perfektné vyfarbenie a machocídny účinok

Často potrebujeme v záhradách podporiť trávnikovým hnojivom len cielené opravy istých plôch, napríklad po poškodení domácimi zvieratami, po napadnutí plesňou a pod. Týmto typom hnojiva zabezpečíte výživu nielen pre novo vzchádzajúci trávny porast, ale aj ďalšie časti a odnožovanie tráv. 

Pri jarných trávnikových hnojivách je dôležitý prísun dusíka a železa s dostatočným herbicídnym účinkom na likvidovanie machu a rôznych dvojklíčnolistových burín, resp. aj na odpudzovanie krtov či hlodavcov. 

Na jeseň sú nevyhnutné hnojivá pre lepšie vyzrievanie trávnika, proti vymŕzaniu, hubovým a plesňovým chorobám. Základom výživy musí byť správny podiel dusíka, horčíka a síry. Väčšinu z týchto hnojív možno aplikovať aj na okrasné dreviny.

Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.