0915 / 420 295 | PO - PI 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0,00 €

Menu

Čerpadlá

Čerpadlá sa používajú na zavlažovanie, zásobovanie domácností vodou, prípadne vám pomôžu, keď vám zatopí pivnicu. Jedným z najvyužívanejších čerpadiel je záhradné povrchové čerpadlo, ktoré slúži na zavlažovanie alebo postrek záhrady. Vyžnačujú sa sacou výškou od 6 do 9 m s tlakom od 3 barov.

Ďalším typom je ponorné tlakové čerpadlo, ktoré sa používa v prípade, že ťaháte vodu zo studne a na zavlažovanie záhrady nemáte dostatočný tlak. Medzi tlakové čerpadlá sa zaraďujú aj domáce vodárne, ktoré zabezpečia stály tlak vody v záhrade. 

Ak na zalievanie záhrady využívate dažďovú vodu, odporúčame využiť čerpadlo do suda. Dažďová voda patrí medzi najvhodnejšie vody na zalievanie, nakoľko neobsahuje chlór, je bohatá na minerály a soli a salinizuje pôdu. 

Potrebujete prečerpať alebo vypustiť vodu z bazéna? Čerpadlo na čistú vodu patrí medzi nízkotlakové, nakoľko je určené na pitnú vodu. Pracuje s tlakom 0,6 až 1 bar. 

Pri vypúšťaní nádrží, záhradných jazierok, žumpy, splaškovej vody alebo žumpy siahnite po kalovom čerpadle. Dokáže odčerpať nečistoty až do veľkosti 0,5 cm s tlakom 0,4 až 2 bary. Nie je však vhodné na zalievanie trávnika.

Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.