0915 / 420 295 | PO - PI 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0,00 €

Menu

Roztoč viničový

Katalóg chorôb a škodcov » Vinič » Roztoč viničový
Roztoč viničovýRoztoč viničový

Charakteristika škodcu

Žltobielo až ružovo sfarbený roztoč, s valcovitým, mierne k zadku zúženým telom, s dvoma pármi nôh. Samička je 0,16 mm dlhá, samček je menší. Pôvodca plstnatosti (erinózy) viniča. Na hornej strane čepeľou listov nápadne vypuklé, rôzne veľké a utvárané, zelene alebo červeno sfarbené pľuzgiere. Na spodnej strane pľuzgierov je typický "plsťovitý", belavo, neskôr béžovo až hnedo zafarbený porast trichómov (erineum). Výnimočne sa erineum tvorí aj na hornej strane čepeľou listov a na kvetenstvách, alebo dochádza k zvinovaniu listov.

Životný cyklus

Prezimujú samičky, predovšetkým za šupinami púčikov. Na jar opúšťajú úkryty a sajú na mladých letorastoch. Po rozvinutí listov sajú takmer výhradne na spodnej strane listov. Saním vyvolávajú vznik hálok a erinea. V ňom roztoče žijú a rozmnožujú sa. Postupne hálky na starších listoch opúšťajú a sťahujú sa do vyšších listových poschodí.

Odporúčané prípravky

Skladom
*****
Karathane new
34,54 €
 ks
Karathane New je postrekový kontaktný fungicíd vyznačujúci sa kuratívnym, eradikatívnym a preventívnym účinkom na múčnatke viničovej a súčasne obmedzujúci výskyt a škodlivosť rozto

Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.