• Slovensky
  • Česky
Zákaznícka linka 0915 / 420 295
Bezpečne
POLYVERSUMPOLYVERSUM
Balenie:

Na sklade

POLYVERSUM

*****
5,69 €
Biologický prípravok na ochranu rastlín proti hubovým chorobám.

Charakteristika produktu

  • Prípravok POLYVERSUM® je zaregistrovaný aj v ekologickom poľnohospodárstve.
  • Okrem fungicídnej účinnosti má aplikácia prípravku POLYVERSUM® aj stimulačný efekt – vplyvom pôsobenia huby Pythium oligandrum rastlina zvyšuje produkciu kyseliny indolyloctovej a zvyšuje obsah fosforu a cukrov v rastline. Porasty sú zdravšie a odolnejšie proti napadnutiu hubovými chorobami.
  • Výhodou použitia prípravku POLYVERSUM® je nulová ochranná doba.
  • Prípravok nezanecháva rezíduá. Preto je možné ho použiť aj tesne pred zberom, alebo počas postupného dozrievania a zberu. Túto výhodu využívajú najmä pestovatelia zeleniny a jahôd v ČR a v Poľsku a to najmä v plodinách spracovávaných pre tzv. "baby food" – detskú výživu.
  • Prípravok POLYVERSUM® je potrebné aplikovať preventívne, t.j. ešte pred výskytom choroby. Po aplikácii musia spóry najprv vyklíčiť a až po rozrastení huby (vhodné podmienky sú teplo a vlhko) je táto schopná parazitovať na fytopatogénnych hubách. Pri správnej aplikácii je možné udržať porast vo výbornom zdravotnom stave.
  • Prípravok POLYVERSUM® je možné aplikovať s hnojivami, herbicídmi a insekticídmi. Nesmie byť aplikovaný s inými fungicídmi (ani s meďnatými prípravkami) lebo by došlo k zničeniu
  • Pythium oligandrum. Ak je prípravok aplikovaný v čase, keď ešte doznieva účinnosť chemického fungicídu, zníži sa aktivita prípravku POLYVERSUM®.

Účinná látka

Huba Pythium oligandrum pôsobí mykoparaziticky, t.j. vyhľadá fytopatogénnu hubu, obrastie ju mycéliom, alebo generatívnymi orgánmi, a enzymaticky rozloží na jednoduché zložky, ktoré potom využíva pre svoju výživu. Účinná látka Pythium oligandrum sa bežne vyskytuje v pôde, odkiaľ bola izolovaná

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku
 

Rozsah použitia a dávkovania prípravku v záhradníctve

Plodina

Doba aplikácie

Metoda aplikácie

Dávka prípravku

Počet
aplikácii

Ochranná
doba

zemiaky

BBCH 00

suché morenie

1 g/kg sadby

1

AT

zemiaky

výška rastlín 5 cm

výška rastlín 15 cm

postrek

2 g/100 m2

2

AT

uhorky

BBCH 00

suché morenie

5 g/kg osiva

1

AT

uhorky

BBCH 12-55

postrek

2 g/100 m2

4

AT

vinič

v čase mäknutia bobúľ

postrek

13 g/100 m2

1

AT

ozimná
pšenica

BBCH 00

suché morenie

1 g/kg (1 kg/t osiva)

1

AT

jarná
pšenica

BBCH 00

suché morenie

1 g/kg (1 kg/t osiva)

1

AT

jarný
jačmeň

BBCH 00

suché morenie

1 g/kg (1 kg/t osiva)

1

AT

repka

BBCH 30-40

BBCH 50-60

postrek

1 g/100 m2 (100 g/ha)

2

AT

slnečnica

BBCH 11-19

BBCH 50-60

postrek

1 g/100 m2 (100 g/ha)

2

AT

semeno ihličnatých drevín (smrek, borovica, smrekovec)

BBCH 00

suché morenie

5 g/kg osiva

1

AT

semenáčiky

ihličnanov

semenáčiky

zálievka

2,5 g/m2

1

AT

 

Súvisiace produkty
*****
Novinka
CLONOPLUS
Prípravok zlepšuje kvalitu koreňového systému rastlín, ktorý vedie k lepšej vitalite a prirodzenej obranyschopnosti rastlín.
Balenie:
Novinka
FLORAVITA SIO
Prípravok obsahujúci kremík a feniklový olej proti hubovým chorobám.
Balenie:
*****
Bezpečne
BIOTON
Prostriedok s fyzikálnym účinkom proti múčnatke na paradajkách, tekvicovej zelenine, egrešoch, ríbezlach, viniči, ružiach a iných rastlinách. Vystačí na pripravu 40L postreku.
Balenie:
KOUZLO PRÍRODY VINIČ koncentrát
Vinič koncentrát je prírodný rastový aktivátor s výživou. Ide o vodný bylinný extrakt s prevahou prasličky a pŕhľavy (žihľavy). Vhodný pre komplexnú prírodnú starostlivosť o vinič.
Balenie:
*****
Novinka
FLORAVITA COCO
Prípravok proti hubovým chorobám, účinný pri silnom napadnutí múčnatkou.
Balenie:
KOUZLO PRÍRODY TRÁVNIK
Prírodný rastový aktivátor s výživou. Koncentrovaný extrakt z bylín s prevahou šalvie. Prírodný postrek na paradajky podporuje rast, výnos a vitalitu paradajok a zvyšuje obranyschopnosť a odolnosť proti abiotickému stresu. Účinkuje aj na vošky a roztočce.
Balenie:
KOUZLO PRÍRODY BALKÓNOVÉ RASTLINY
Prírodný prípravok – extrakt z bylín, ktorý využíva všetky známe bylinné účinky. Podporuje rast a bohaté kvitnutie balkónových rastlín. Udržuje vitalitu, zdravie a obmedzuje stres balkónových rastlín (sucho, vysoké teploty a pod.)
Balenie:
*****
Bezpečne
SOFTGUARD
Aktivátor imunity rastlín, aktivuje a posilňuje imunitný systém rastlín, ochrana pred plesňovými, bakteriálnymi a vírusovými chorobami.
Balenie:
LACNÉ POSTREKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@lacnepostreky.sk | tel.: +421 915 / 420 295
Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.
Katalóg chorôb a škodcov
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.