0915 / 420 295 | PO - PI 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0,00 €

Menu

Žltnica maloúborová

Katalóg chorôb a škodcov » Trávnik » Žltnica maloúborová
Žltnica maloúborováŽltnica maloúborová

Charakteristika rastliny

Žltnica maloúborová je jednoročný, svetlo zelený druh buriny s bohatým koreňovým systémom. Stonka je priama, vetvená, 20 - 80 cm vysoká, dole hladkoplodá. Rastie na poliach, záhradách, cestách atď. Vyskytuje sa najmä na dobre hnojených a zavlažovaných pôdach. Na ornej pôde je rozšírený predovšetkým v zeleninových oblastiach v okopaninách a zelenine - tu je jedným z najúpornejší burín. Je veľmi odolným druhom a znáša aj extrémne podmienky (cesty, múry, dlažba atď.). V uľahnutej pôde vydrží tento druh buriny až niekoľko rokov. Na pole a záhrady sa šíri rôznym spôsobom, zvlašť potom vetrom, vodou, náradím, zvieratami, kompostom, hnojom, balíčkovanú sadbou, záhradnou zeminou, semenami a pod. Autor fotky (Pawpaw67, www.flickr.com)

Odporúčané prípravky

Na objednávku
Butisan star
470,40 €
 ks
Postrekový prípravok vo forme tekutého dispergovateľného koncentrátu na  ničenie jednoklíčnolistových a  dvojklíčnolistových burín v  horčici, repke ozimnej a jarnej.
Skladom
*****
Novinka
Buzzin
1,50 €
 ks
Prípravok proti burinám v zemiakoch, použitie aj pri vzídených zemiakoch.
Skladom
*****
Keeper liquid
3,82 €
 ks
Selektívny postrekový herbicíd na ničenie burín v porastoch zemiakov, rajčiakov a mrkvy.
Skladom
Lentagran wp
85,68 €
 ks
Postrekový kontaktný herbicídny prípravok vo forme dispergovateľného (zmáčateľného) prášku určený na ničenie dvojklíčnolistových burín v cibuli, póre, kapustovej zelenine, artičok
Skladom u dodávateľa
Optica trio
150,00 €
 ks
Postrekový herbicíd vo forme kvapalného koncentrátu pre riedenie vodou určený na ničenie odolných dvojklíčnolistových burín v obilninách v jarnom období.
Na objednávku
Quiz
149,00 €
 ks
Quiz je herbicíd vo forme suspenzného kon­cen­trátu, určený na ničenie jedno a dvojklíčnolistových burín v porastoch repky.
Skladom u dodávateľa
Zeagran 340 se
110,00 €
 ks
Postrekový postemergentný herbicídny prípravok vo forme suspenznej emulzie určený na ničenie láskavca a dvojklíčnolistových burín v kukurici.

Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.