• Slovensky
  • Česky
Zákaznícka linka 0915 / 420 295

Boľševník obrovský

Boľševník obrovskýBoľševník obrovský

Charakteristika rastliny

Boľševník obrovský je veľmi robustný, stonka dosahuje až do výšky 3 m, v priemere má hrúbku 10 cm, listy môžu byť dlhé až 1 m. Kvitne bielymi kvetmi v júni až auguste. Pôvodne je to lúčny a lesný druh, ktorému sa darí v ťažšej a vlhšej pôde. U nás sa začal nekontrolovateľne šíriť, narúšať prírodné ekosystémy a vytláčať pôvodné druhy. Boľševník obrovský je navyše jedovatá rastlina a tekutina, ktorú vylučuje pri poškodení spôsobuje podráždenie pokožky, čo zhoršuje jeho likvidáciu. Boľševník je dvojročná rastlina a v záhrade je najvhodnejšia jeho mechanická alebo chemická likvidácia. Pravidelne treba odstraňovať mladé rastliny a zamedziť ich kvitnutiu. Aby bol boj s touto rastlinou účinný je potrebné odstraňovať súkvetia skôr ako sa začnú vytvárať semená. Treba dbať aj na likvidovanie koreňov. Pri manipulácii s touto rastlinou treba byť veľmi opatrní a chrániť si oči a aj pokožku. Autor fotky (Miguel Vieira, www.flickr.com)

Odporúčané prípravky
*****
GARLON NEW
Je systemický arboricíd a herbicíd určený k ničeniu nežiadúcich drevín a širokolistových burín v lesnom hospodárstve, k ničeniu náletových drevín na lúkach a pasienkoch, pod stĺpami vysokého napätia, pri železničných tratiach a cestách, k ničeniu nežiadúcej vegetácie na lesnej a nepoľ. pôde.
Balenie:
*****
GLYFOGAN SUPER
Totálny listový herbicíd na ničenie všetkých burín , hlavne pred plánovanou rekultiváciou a zakladaním nových trávnych plôch.
Balenie:
*****
TOUCHDOWN SYSTEM 4
Systémovo pôsobiaci herbicíd určený na ničenie jednoročných a vytrvalých burín, vrátane pýru plazivého, v poľných kultúrach, sadoch, na nepoľnohosp. pôde a pri obnove lúk a pasienkov.
Balenie:
LACNÉ POSTREKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@lacnepostreky.sk | tel.: +421 915 / 420 295
Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.
Katalóg chorôb a škodcov
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.