• Slovensky
  • Česky
Zákaznícka linka 0915 / 420 295

Kladospóriová škvrnitosť rajčiakov (čerň rajčiaková)

Kladospóriová škvrnitosť rajčiakov (čerň rajčiaková)Kladospóriová škvrnitosť rajčiakov (čerň rajčiaková)
Kladospóriová škvrnitosť rajčiakov (čerň rajčiaková)

Charakteristika choroby

Listová huba, ktorá znižuje asimilačnú plochu. Choroba sa šíri postupne, najskôr napáda spodné listy a postupne sa šíri smerom nahor. Spočiatku sa na vrchnej strane listov objavujú žlté škvrny, na ktorých opačnej strane sa vytvára hnedý povlak pripomínajúci zamat. Tento povlak je zoskupenie fruktifikačných orgánov huby, ktorými sa množí. Ako sa choroba postupne rozmáha škvrny tmavnú až nadobúdajú hrdzavohnedé až sivé sfarbenie. V konečnom štádiu listy usychajú.

Možnosti ochrany

Ako prevenciu zvoľte dostatočné vetranie v skleníku, aby voda nekondenzovala na listoch. V prípade, že ste v minulej sezóne mali napadnuté rastliny týmto patogénom, zlikvidujte všetky pozberové zvyšky. Pri veľmi silnom výskyte choroby sa robí aj chemická ochrana. Odporúča sa zvoliť si prípravky, ktoré účinkujú aj proti plesni zemiakovej a alternáriovej škvrnitosti. Odborníci to radia z dôvodu približne rovnakých termínov aplikácie prípravkov proti týmto trom chorobám.

Odporúčané prípravky
Doprava zdarma
ANTRE 70 WG
Fungicídny prípravok vo forme dispergovateľných, vo vode rozpustných granúl určený na ochranu viniča proti hubovým chorobám.
Balenie:
*****
KUPRIKOL 50
Záhradkárom dobre známy meďnatý prípravok na ochranu rôznych poľnohospodárskych plodín proti hubovým chorobám.
Balenie:
LACNÉ POSTREKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@lacnepostreky.sk | tel.: +421 915 / 420 295
Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.
Katalóg chorôb a škodcov
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.