0915 / 420 295 | PO - PI 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0,00 €

Menu

Obaľovač broskyňový (východný)

Katalóg chorôb a škodcov » Broskyne » Obaľovač broskyňový (východný)
Obaľovač broskyňový (východný)Obaľovač broskyňový (východný)
Obaľovač broskyňový (východný)Obaľovač broskyňový (východný)Obaľovač broskyňový (východný)

Charakteristika škodcu

Obaľovač broskyňový (Cydia molesta, Plodokaz broskyňový) poškodzuje broskyne jednak tým, že vyžiera chodbičky vo vrcholoch mladých výhonkov a jednak spôsobuje červivosť plodov. Škodca prezimuje v štádiu vyvinutých húseníc, ktoré sa na jar kuklia. Za rok môže mať dve alebo tri pokolenia. Najškodlivejšie sú letné generácie, ktoré napádajú neskoršie odrody určené na zaváranie. Červivé plody často podliehajú moníliovej hnilobe. Podobné škody spôsobuje na broskyniach aj psota broskyňová (Anarsia lineatella), ktorá prezimuje v štádiu mladých húseníc. Tieto húsenice sa na jar vžierajú do niekoľko centimetrov dlhých výhonkov.

Možnosti ochrany

Odrezávanie a likvidácia výhonkov s húsenicami škodcu a správne načasovanie postrekov najlepšie podľa signalizácie. Ošetrujú sa predovšetkým neskoré odrody broskýň, pri ktorých treba prísne dbať na dodržanie predpísanej čakacej lehoty použitého prípravku.

Odporúčané prípravky

Skladom
*****
Karate zeon 5 cs
1,76 €
 ks
Postrekový insekticídny prípravok v progresívnej úprave – mikroenkapsulát (CS), určený na ochranu poľnohospodárskych plodín proti cicavým a žravým škodcom.

Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.