0915 / 420 295 | PO - PI 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0,00 €

Menu
Hnojivá » Kryštalické hnojivá » Kouzlo prírody fosfátově sklo
Kouzlo prírody fosfátově skloKouzlo prírody fosfátově sklo
*****

Kouzlo prírody fosfátově sklo

Prírodný rastový aktivátor s výživou. Koncentrovaný extrakt z bylín s prevahou šalvie. Prírodný postrek na paradajky podporuje rast, výnos a vitalitu paradajok a zvyšuje obranyschopnosť a odolnosť proti abiotickému stresu. Účinkuje aj na vošky a roztočce.

3,34 €
 ks

Nedostupný

Charakteristika produktu

Prírodné hnojivo z fosfátových skiel. Dlhodobo pôsobiace hnojivo PK 45-16 pre izbové, balkónové a záhradné rastliny. Je vysoko koncentrovanou zlúčeninou širokého komplexu makro a mikroprvkov, ktoré ovláda samočinná regulácia procesu rozpustenia v pôde v súlade s fyziologickými potrebami rastlín pre výživu pri rôznych teplotných podmienkach. Zásobuje rastliny potrebnými minerálnymi látkami bez rizika ich prehnojenia. Používa sa k zvýšeniu a regenerácii prirodzenej úrodnosti pôdy. Fosfátové sklá majú priamu teplotnú závislosť procesu rozpúšťania v pôde, začína pôsobiť až pri teplote nad 8 st. C, čo je v súlade so začiatkom aktívneho rastu väčšiny rastlín, t.z. v dobe väčšej spotreby prvkov z pôdy. Uvoľňovanie živín hnojiva prebieha pod vplyvom kyselín koreňového systému rastlín podľa ich vlastných potrieb pre výživu pri rôznych teplotných podmienkach a samotný proces rozpúšťania hnojiva pripomína „cucanie cukríku“, kedy sa živiny uvoľňujú vplyvom koreňových kyselín. Fosfátové sklá sa skladajú z metafosfátu draslíka, vápnika, horčíka a ďalších dôležitých prvkov ako je síra, železo, meď, mangán, zinok, molybdén, kobalt a ďalšie a svojimi fyzikálnymi vlastnosťami pripomínajú sopečné sklo. Neprítomnosť kryštalickej štruktúry hnojiva tu zabezpečuje vyrovnanosť pri uvoľňovaní živín bez prevahy jednej zložky nad ostatnými. Fosfátové sklá podporujú činorodosť a rôznotvárnosť užitočných pôdnych mikroorganizmov vrátane baktérie fixujúcej dusík.

Používajte prípravok bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku. Dodržujte predpísané dávkovanie.

Dávkovanie

  • Izbové, balkónové a okrasné rastliny, muškáty, petúnie: dávka – 3 g / 1 L substrátu – podľa návodu – zapravenie do pôdy, marec až máj.
  • Záhradné plodiny a zelenina: dávka – 10-15 g / 1 m2 – zapravenie do pôdy, marec až máj.
Súvisiace produkty
Skladom
Kristalon gold koncentrát vo fľaši
3,70 €
 ks
Špeciálne hnojivo s aktívnym fosforom SUPER P je vhodné pre všetky rastliny – na zeleninu , všetky druhy izbových a vonkajších rastlín vrátane ovocných stromov a kríkov, viniča a pod.
Skladom
Engo hnojivo tvrdá voda
5,10 €
 ks
Vodorozpustné hnojivo poskytujúce úplnú výživu pre kvitnúce, nekvitnúce balkónové a izbové rastliny, trávnik, okrasné dreviny a kríky.
Skladom
Kristalon okrasné dreviny
4,00 €
 ks
Vodorozpustné univerzálne hnojivo s mikroprvkami, je vhodné pre všetky druhy okrasných drevín (listnaté i ihličnaté), kríky i ruže.
Skladom
*****
Novinka
Horká soľ s boraxom
2,10 €
 ks
Horká soľ s Boraxom je rýchlo pôsobiace hnojivo, ktoré odstraňuje nedostatočnú výživu plodín a stromov bórom a horčíkom.
Skladom
Floralon vinič
2,90 €
 ks
Hnojivo je určené na hnojenie viniča formou mimokoreňovej – listovej aplikácie.
Skladom
Kristalon štart
3,80 €
 ks
Univerzálny hnojivo s mikroprvkami vhodné pre prihnojovanie na začiatku vegetácie av období intenzívneho rastu.
Skladom
Kristalon jahoda
4,00 €
 ks
Vodorozpustné univerzálne hnojivo s mikroprvkami, ideálny pre prihnojovanie jahodníkových kultúr.
Skladom
Hoštické hnojivo na buxusy
6,06 €
 ks
Organicko-minerálne hnojivo na buxusy je určené na výživu buxusov a ostatných rastlín s vyššou požiadavkou na vápnik (Ca).
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.