0915 / 420 295 | PO - PI 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0,00 €

Menu

Mykorhízne huby

Sú to mikroskopické organizmy nachádzajúce sa na koreňoch väčšiny pestovateľských rastlín. Vytvárajú zložitú sieť vlákien, čím znásobujú vyživovanie koreňového systému. Pôde zabezpečujú stabilitu, prirodzenú vlhkosť a znižujú riziko erózie, a to vďaka zvýšenému obsahu glykoproteínu, ktorý pôsobí ako “lepidlo”. Tým, že majú výbornú schopnosť zadržiavať pôdnu vlhkosť, pre rastliny sú dôležitým zdrojom živín hlavne v období sucha

Rastliny v symbióze s mykorhíznymi hubami lepšie odolávajú extrémnym podnebným zmenám a primerane znášajú presádzanie z jedného miesta na druhé. Prípravky s obsahom mykorhíznych húb sú vhodné pre kvitnúce rastliny (väčšinu izbových rastlín), okrasné stromy a kríky, zeleninu, ovocie, pri zakladaní alebo bežnej údržbe trávnika. Majú významnú funkciu pri zatrávnení na veľmi málo úrodných stanoviskách, na veľkých zdevastovaných plochách po ťažbe či po rôznych stavebných prácach.

Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.