0915 / 420 295 | PO - PI 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0,00 €

Menu
Náš e-shop expeduje zásielky. Prosíme Vás o trpezlivosť, keď budete dlhšie čakať na doručenie tovaru. Robíme maximum, aby sme tovar odosielali čo najskôr.

Horká soľ

Toto horečnaté hnojivo sa používa pri nedostatku horčíka, ktorý tvorí základný stavebný kameň listovej zelene (chlorofilu). Chýbajúci horčík sa odzrkadlí na zožltnutých listoch a hnednutie ihličia, zníženú úrodu a kvalitu plodov. Jeho výhodou je bleskový účinok. Ak sa jedná o nedostatok magnézia, ihneď po aplikácii zbadáte na rastlinách zmenu k lepšiemu. Listy stmavnú a získajú zdravší lesk.

Používanie horkej soli nie je časovo obmedzené. Toto hnojivo rovnomerne rozhoďte na pôdu a následne zapravte kultiváciou. Horká soľ je ideálna pre rôzne druhy plodín ako okrasné rastliny, kvety, ovocné stromy, zelenina, ihličnany a pod. Ak si neviete rady, čo so žltnutím cypruštekov, odporúčame práve horkú soľ s bórom na obmedzenie hnilobných procesov. Viac sa dočítate v článku Žltnutie a ďalšie bežné ochorenia cypruštekov.

Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.