0915 / 420 295 | PO - PI 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0,00 €

Menu
Pyrinex supremePyrinex supreme

Pyrinex supreme

Insekticídny prípravok s kontaktným a požerovým účinkom voči cicavým a žravým škodcom v repke olejnej, kukurici, slnečnici a cukrovej repe v novej ZW formulácii t.j. zmesi suspenzných kapsúl (CS) a emulgovateľného koncentrátu (EW).

130,00 €
 ks

Nedostupný

Charakteristika produktu

Insekticídny prípravok s kontaktným a požerovým účinkom voči cicavým a žravým škodcom v repke olejnej, kukurici, slnečnici a cukrovej repe v novej ZW formulácii t.j. zmesi suspenzných kapsúl (CS) a emulgovateľného koncentrátu (EW).

Účinná látka

250 g/l chlorpyrifos + 12 g/l beta-cyfluthrin

Výhody použitia PYRINEX SUPREME

  • originálny ready mix v modernej ZW formulácii 
  • optimálny pomer overeného organofosfátu a pyretroidu
  • okamžitý razantný nástup účinku sa kĺby s dlhým reziduálnym pôsobením
  • nízke riziko vzniku rezistencie z dôvodu obsahu účinných látok z rozdielnym mechanizmom účinku
  • spoľahlivý účinok aj pri nižších teplotách

Pôsobenie prípravku

Prípravok PYRINEX SUPREME je kontaktný insekticídny prípravok na báze účinných látok chlorpyrifos a beta-cyfluthrin, určený na kontrolu cicavého a žravého hmyzu v repke olejnej, kukurici, cukrovej repe a slnečnici. Chlorpyrifos pôsobí prostredníctvom inhibície acetylcholín esterázy, čo vedie ku narušeniu prepojenia v nervovom systéme, a následne ku rýchlemu úhynu cieľového hmyzu. Chlorpyrifos je nesystematický organofosfátový insekticíd a účinkuje predovšetkým kontaktným spôsobom, v tráviacom ústrojenstve a v respiračnom systéme. Beta-cyfluthrin je pyretroidný insekticíd v princípe pyretroidy pôsobiaci blokovaním prenosu nervových impulzov pozdĺž nervových vlákien, čím narušujú nervový systém škodcov, čo vedie ku ich úhynu. Prenosu impulzov pozdĺž nervových vlákien zabraňuje tak, že naruší fungovanie membrány nervových vlákien. Beta–cyfluthrin patrí do 4 generácie syntetických pyretroidov, ktoré sú charakteristické foto stabilitou (nedegradujú rýchlo na slnku) a minimálnou nestálosťou čo zvyšuje ich efektivitu až po dobu 10 dní po aplikácii. Beta–cyfluthrin patrí do typu I pyrethroidov, ktoré vykazujú vyššiu účinnosť i pri relatívne nízkej teplote. Účinok Beta–cyfluthrinu je zvyčajne zreteľný už po veľmi krátkom čase. Produkt je známy pre jeho rýchly, razantný účinok.

Odporúčania pre aplikáciu

Prípravok PYRINEX SUPREME vykazuje veľmi rýchly nástup účinku. Účinné látky aplikované postrekom sa pevne naviažu na kutikulu ošetrených rastlín. Prípravok aplikujte v skorších rastových fázach plodín v čase objavenia sa škodlivého činiteľa resp. na základe oficiálnej signalizácie. Ochranný účinok trvá najmenej 7 – 14 dní v závislosti na klimatických podmienkach a tlaku škodlivého činiteľa. Dážď 2 hodiny po aplikácii nemá vplyv na účinnosť prípravku. Je nevyhnuté zabezpečiť rovnomernú aplikáciu. Prípravok aplikujte max. 1x za sezónu. Na podporu, predĺženia účinnosti a zvýšenie ochrany účinných látok prípravku proti zmyvu dažďom používajte v kombinácii s 0,05% Agrovital-u. 

Upozornenie

Pre ochranu včiel, neaplikujte produkt v čase kvitnutia ošetrovanej plodiny alebo ak sú v poraste prítomné kvitnúce buriny. Bezletové obdobie pre včely je 3 dni po aplikácii. 

Rozsah použitia a dávkovania prípravku v záhradníctve

  • repka olejná / Účel použitia: krytonosy, piliarka repková, skočka repková, skočka kapustová, byľomor repkový / Dávka na 1 ha: 0,75 – 1,25 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: 40 dní / Povolené kombinácie a poznámky: aplikujte v čase objavenia sa škodcu alebo na základe signalizácie v štádiu BBCH 10 – 50 plodiny
  • kukurica / Účel použitia: kukuričiar koreňový, mora bavlníková, vijačka kukuričná / Dávka na 1 ha: 1 – 1,25 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: 45 dní / Povolené kombinácie a poznámky: aplikujte v čase objavenia sa škodcu alebo na základe signalizácie v štádiu BBCH 65 – 73 plodiny
  • cukrová repa / Účel použitia:  vošky, skočky, mory / Dávka na 1 ha: 1 – 1,25 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: 45 dní / Povolené kombinácie a poznámky: aplikujte v čase objavenia sa škodcu alebo na základe signalizácie v štádiu BBCH 10 – 49 plodiny

 

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku. Prípravok v 5 L balení je určený pre profesionálnych užívateľov. Technické špecifikácie sa môžu zmeniť bez výslovného upozornenia. Obrázky majú iba informatívny charakter.

Súvisiace produkty
Skladom
*****
Apollo 50 sc
2,28 €
 ks 
Prípravok vo forme tekutého koncentrátu, určený na ničenie vajíčok a prvých pohyblivých štádií roztočcov na ovo. drevinách, viniči hroznorodom a okras. rastlinách.
Skladom
*****
Novinka
Nissorun 10wp
2,08 €
 ks 
Prípravok proti roztočcom so širokým spektrom použitia.
Na objednávku
Teppeki
175,81 €
 ks 
Insekticíd proti voške chmeľovej.
Skladom
*****
Novinka
Ortus 5 sc
1,96 €
 ks 
Selektívny kontaktný akaricíd vo forme suspenzného koncentrátu určený k ochrane ovocných drevín proti roztočcom (Tetranynchidae) a na ochranu chmeľu proti roztočcovi chmeľovému (Tetranyc
Skladom
*****
Calypso 480 sc
266,76 €
 ks 
Prípravok vo forme suspenzného koncentrátu na ochranu repky olejnej, ovo. drevín, viniča, zeleniny, zemiakov a okra. rastlín proti cicavému a žravému hmyzu.
Skladom
*****
Mospilan 20 sp
0,89 €
 ks 
Systémovo pôsobiaci insekticíd vo forme vodou rozpustného prášku zo širokým spektrom účinku.
Na objednávku
Kaiso sorbie
29,96 €
 ks 
Postrekový insekticídny prípravok vo forme vodou dispergovateľných granúl, určený na ochranu obilnín, repy cukrovej, repy kŕmnej a repky proti cicavému a žravému hmyzu.
Skladom u dodávateľa
Pyrinex 48 ec
134,59 €
 ks 
Postrekový insekticídny prípravok v úprave emulgovateľného koncentrátu na ničenie škodlivého cicavého a žravého hmyzu na rastlinách.
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.