• Slovensky
  • Česky
Zákaznícka linka 0915 / 420 295
PYRINEX SUPREMEPYRINEX SUPREME
Balenie:

Na sklade

PYRINEX SUPREME

*****
130,00 €
Insekticídny prípravok s kontaktným a požerovým účinkom voči cicavým a žravým škodcom v repke olejnej, kukurici, slnečnici a cukrovej repe v novej ZW formulácii t.j. zmesi suspenzných kapsúl (CS) a emulgovateľného koncentrátu (EW).

Charakteristika produktu

Insekticídny prípravok s kontaktným a požerovým účinkom voči cicavým a žravým škodcom v repke olejnej, kukurici, slnečnici a cukrovej repe v novej ZW formulácii t.j. zmesi suspenzných kapsúl (CS) a emulgovateľného koncentrátu (EW).

Účinná látka

250 g/l chlorpyrifos + 12 g/l beta-cyfluthrin

Výhody použitia

  • originálny ready mix v modernej ZW formulácii 
  • optimálny pomer overeného organofosfátu a pyretroidu
  • okamžitý razantný nástup účinku sa kĺby s dlhým reziduálnym pôsobením
  • nízke riziko vzniku rezistencie z dôvodu obsahu účinných látok z rozdielnym mechanizmom účinku
  • spoľahlivý účinok aj pri nižších teplotách

Pôsobenie prípravku

Prípravok PYRINEX SUPREME je kontaktný insekticídny prípravok na báze účinných látok chlorpyrifos a beta-cyfluthrin, určený na kontrolu cicavého a žravého hmyzu v repke olejnej, kukurici, cukrovej repe a slnečnici. Chlorpyrifos pôsobí prostredníctvom inhibície acetylcholín esterázy, čo vedie ku narušeniu prepojenia v nervovom systéme, a následne ku rýchlemu úhynu cieľového hmyzu. Chlorpyrifos je nesystematický organofosfátový insekticíd a účinkuje predovšetkým kontaktným spôsobom, v tráviacom ústrojenstve a v respiračnom systéme. Beta-cyfluthrin je pyretroidný insekticíd v princípe pyretroidy pôsobiaci blokovaním prenosu nervových impulzov pozdĺž nervových vlákien, čím narušujú nervový systém škodcov, čo vedie ku ich úhynu. Prenosu impulzov pozdĺž nervových vlákien zabraňuje tak, že naruší fungovanie membrány nervových vlákien. Beta–cyfluthrin patrí do 4 generácie syntetických pyretroidov, ktoré sú charakteristické foto stabilitou (nedegradujú rýchlo na slnku) a minimálnou nestálosťou čo zvyšuje ich efektivitu až po dobu 10 dní po aplikácii. Beta–cyfluthrin patrí do typu I pyrethroidov, ktoré vykazujú vyššiu účinnosť i pri relatívne nízkej teplote. Účinok Beta–cyfluthrinu je zvyčajne zreteľný už po veľmi krátkom čase. Produkt je známy pre jeho rýchly, razantný účinok.

Odporúčania pre aplikáciu

Prípravok PYRINEX SUPREME vykazuje veľmi rýchly nástup účinku. Účinné látky aplikované postrekom sa pevne naviažu na kutikulu ošetrených rastlín. Prípravok aplikujte v skorších rastových fázach plodín v čase objavenia sa škodlivého činiteľa resp. na základe oficiálnej signalizácie. Ochranný účinok trvá najmenej 7 – 14 dní v závislosti na klimatických podmienkach a tlaku škodlivého činiteľa. Dážď 2 hodiny po aplikácii nemá vplyv na účinnosť prípravku. Je nevyhnuté zabezpečiť rovnomernú aplikáciu. Prípravok aplikujte max. 1x za sezónu. Na podporu, predĺženia účinnosti a zvýšenie ochrany účinných látok prípravku proti zmyvu dažďom používajte v kombinácii s 0,05% Agrovital-u. 

Upozornenie

Pre ochranu včiel, neaplikujte produkt v čase kvitnutia ošetrovanej plodiny alebo ak sú v poraste prítomné kvitnúce buriny. Bezletové obdobie pre včely je 3 dni po aplikácii. 

 

Rozsah použitia a dávkovania prípravku v záhradníctve

Plodina

Účel použitia

Dávka / ha

Čakacia lehota v dňoch

Povolené kombinácie a poznámky

repka olejná

krytonosy, piliarka repková, skočka repková, skočka kapustová, byľomor repkový

0,75 – 1,25 l/ha

 40 dní

aplikujte v čase objavenia sa škodcu alebo na základe signalizácie v štádiu BBCH 10 – 50 plodiny

kukurica

kukuričiar koreňový, mora bavlníková, vijačka kukuričná

1 – 1,25 l/ha

 45 dní

aplikujte v čase objavenia sa škodcu alebo na základe signalizácie v štádiu BBCH 65 – 73 plodiny

cukrová repa  vošky, skočky, mory         1 – 1,25 l/ha       45 dní aplikujte v čase objavenia sa škodcu alebo na základe signalizácie v štádiu BBCH 10 – 49 plodiny
slnečnica voška slamihová         1 – 1,25 l/ha       45 dní aplikujte v čase objavenia sa škodcu alebo na základe signalizácie v štádiu BBCH 30-59 plodiny
Súvisiace produkty
KAISO SORBIE
Postrekový insekticídny prípravok vo forme vodou dispergovateľných granúl, určený na ochranu obilnín, repy cukrovej, repy kŕmnej a repky proti cicavému a žravému hmyzu.
Balenie:
*****
Novinka
ORTUS 5 EC
Selektívny kontaktný akaricíd vo forme suspenzného koncentrátu určený k ochrane ovocných drevín proti roztočcom (Tetranynchidae) a na ochranu chmeľu proti roztočcovi chmeľovému (Tetranychus urticae Koch).
Balenie:
*****
CAREO TYČINKY
Tyčinky na škodcov sú kombinované insekticídne a hnojivé tyčinky proti škodcom, ktoré chránia izbové aj balkónové kvety pred škodlivým savým a žravým hmyzom a zároveň slúži ako výdatné hnojivo podporujúce rast a kvitnutie. Dlhodobý účinok po dobu 2-3 mesiacov.
Balenie:
Akcia
HROM 200 SL
Insekticíd proti lietajúcemu hmyzu napríklad mucha, komár s výnimkou ôs a sršňov v uzavretých priestoroch v koncentrovanej forme. Určený pre univerzálne použitie.
Balenie:
Akcia
DECIS AL OVOCIE A ZELENINA
Postrekový insekticídny prípravok na priame použitie vo forme kvapaliny k aplikácii bez riedenia (ready for use) určený na ochranu zeleniny, byliniek a ovocných stromov.
Balenie:
*****
APOLLO 50 SC
Prípravok vo forme tekutého koncentrátu, určený na ničenie vajíčok a prvých pohyblivých štádií roztočcov na ovo. drevinách, viniči hroznorodom a okras. rastlinách.
Balenie:
Novinka
DECIS PROTECH MONDOSE OVOCIE A ZELENINA
Postrekový prípravok k ochrane poľnohospodárskych rastlín proti cicavým a žravým škodcom. Určené pre jednorazové použitie bez dávkovania.
Balenie:
*****
ACTARA 25 WG
Špecialista na pásavku zemiakovú. Actara 25 WG je nový širokospektrálny insekticíd pre listovú a pôdnu aplikáciu. Prípravok je určený na ničenie cicavého (vošky, skočky, molice) a žravého hmyzu (pásavka, mínujúci hmyz).
Balenie:
LACNÉ POSTREKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@lacnepostreky.sk | tel.: +421 915 / 420 295
Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.
Katalóg chorôb a škodcov
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.