• Slovensky
  • Česky
Zákaznícka linka 0915 / 420 295
Doprava zdarma
FALCON 460 ECFALCON 460 EC
Balenie:

Na objednávku

FALCON 460 EC

*****
370,80 €
Systémový kombinovaný fungicíd vo forme emulgovateľného koncentrátu určený na ochranu pšenice a jačmeňa proti hubovým chorobám a viniča proti múčnatke.

Charakteristika produktu

Systémový kombinovaný fungicíd vo forme emulgovateľného koncentrátu určený na ochranu pšenice a jačmeňa proti hubovým chorobám a viniča proti múčnatke.

Účinné látky

Spiroxamine 250 g/l, tebuconazole 167 g/l, triadimenol 43 g/l

Pôsobenie prípravku

Falcon® 460 EC je trojzložkový fungicíd vďaka čomu sa vyznačuje veľmi dobrým preventívnym, kuratívnym a eradikatívnym účinkom. Všetky tri účinné látky majú systémové pôsobenie a vzájomne sa podporujú a dopĺňajú. Prípravok pôsobí proti širokému spektru hubových chorôb vrátane fuzarióz klasov obilnín (Fusarium culmorum, Fusarium graminearum, atď.). Spiroxamine je moderná systémovo pôsobiaca účinná látka zo skupiny spiroketalamínov s preventívnym (protektívnym), eradikatívnym (zastavuje napadnutie) a kuratívnym (liečebným) účinkom. Vyznačuje sa vysokou biologickou účinnosťou a priaznivými toxikologickými a ekobiologickými vlastnosťami. Preniká veľmi rýchlo do rastliny, kde je rovnomerne rozmiestnený v listových pletivách (bez kumulácie v špičkách listov). Spiroxamine sa vyznačuje eradikatívnym účinkom nielen na múčnatku trávovú, ale aj na hrdze, septoriózy, rynchospóriovú a hnedú škvrnitosť. Po aplikácii spiroxaminu strácajú bunky patogénov osmotický tlak a dochádza k odumieraniu konidiofórov. Spiroxamine brzdí tvorbu ergosterolov - dôležitého stavebného kameňa bunkových membrán patogéna. Miesta pôsobenia spiroxaminu sú odlišné od miest, v ktorých zasahujú azoly.

Vynikajúci Stop efekt

Tento jav nazývaný ako efekt „Spálenia spór“ spôsobuje, že bunkové steny škodlivého činiteľa sa stávajú priepustnými, bunky strácajú svoj tlak a vysychajú. Zastavenie infekcie (stop efekt) má veľký význam v boji proti múčnatke trávovej, pretože sa jedná o patogéna, ktorý má veľmi rýchly nástup a rozvoj infekcie. Časové obdobie od infekcie do tvorby rozmnožovacích orgánov je 3-5 dní. Spiroxamine sa vyznačuje efektívnym účinkom aj za nízkych teplôt. Spoľahlivá a dlhotrvajúca účinnosť je však aj pri vyšších teplotách.

Efekt synergizmu - „sánkový efekt“

Prítomnosť spiroxaminu pozitívne ovplyvňuje príjem azolov a ich rozmiestnenie v listových pletivách. Zrýchlený príjem účinných látok znižuje riziko zmyvu následnými zrážkami.

Odporúčania pre aplikáciu

Pšenica
Pre aplikácie proti raným infekciám múčnatky, hrdzí a ďalším chorobám postačuje dávka 0,4 l/ha Falcon® 460 EC. Na kontrolu kompletného spektra listových chorôb (múčnatka, hrdze, septoriózy, helmintosporióza) je však už potrebné použiť plnú dávku prípravku 0,6 l zvyčajne v období od objavenia sa posledného listu až do začiatku klasenia (BBCH 37-BBCH 51).

Jačmeň
Ošetrenie proti múčnatke vykonávame pri zistení prvých príznakov choroby a pri predpoklade jej šírenia v termíne od začiatku odno- žovania do začiatku steblovania (BBCH 21-30). Proti hnedej škvrnitosti jačmeňa ošetrujeme od začiatku steblovania do začiatku klasenia (BBCH 30-51). Ošetrenie proti rynchospóriovej škvrnitosti jačmeňa vykonávame od objavenia posledného listu do začiatku klasenia (BBCH 37 - 51).

Vinič
V prípade vhodných podmienok pre šírenie múčnatky ako aj na stanovištiach s jej pravidelným výskytom je možné Falcon® využiť už na ošetrenia pred kvitnutím, kedy sa prejaví preventívne pôsobenie a dlhodobosť účinku prí- pravku. Hlavné obdobie pre aplikáciu Falconu je však až po odkvitnutí, keď je potrebné chrániť tvoriace sa bobule a pribúdajúcu listovú hmotu rastliny. Vhodnými kombinačnými partnermi sú: Profiler® WG, Cassiopee® 79 WG a Melody® Combi WG. Prípravok odporúčame aplikovať v intervale 10-14 dní maximálne 4x v priebehu vegetácie. Prípravok je pre včely relatívne neškodný.

 

Rozsah použitia a dávkovania prípravku v záhradníctve

Plodina

Účel použitia

Aplik. dávka

Čakacia lehota v dňoch

Povolené kombinácie a poznámky

pšenica

múčnatka trávová
, hrdze, septorióza

0,4 l/ha
0,6 l/ha

AT

200-400 l vody/ha

vinič múčnatka viniča 0,03% 28 dní 500-1000 l vody/ha

jačmeň

múčnatka trávová
hnedá škvrnitosť jačmeňa
rynchospóriová škvrnitosť jačmeňa

0,4 l/ha
0,6 l/ha


 

AT
AT


 

200-400 l vody/ha

 

Súvisiace produkty
Doprava zdarma
ANTRE 70 WG
Fungicídny prípravok vo forme dispergovateľných, vo vode rozpustných granúl určený na ochranu viniča proti hubovým chorobám.
Balenie:
*****
Novinka
FOLICUR
Prípravok vo forme koncentrátu na ochranu ruží proti múčnatke, čiernej škvrnitosti a hrdzi, okrasných rastlín proti múčnatke a hrdzi a krušpánu proti Cylindrocladium buxicola.
Balenie:
Doprava zdarma
CARAMBA
Širokospektrálny systémový fungicíd vo forme kvapalného koncentrátu pre riedenie vodou na ochranu pšenice ozimnej a jačmeňa proti hubovým chorobám listov a klasov a hubovým chorobám repky.
Balenie:
FOLPAN 80 WDG
Fungicíd na ochranu jabloní, zemiakov a viniča proti hubovým chorobám.
Balenie:
*****
DITHANE DG NEO-TEC
Organický kontaktný postrek na list proti širokému spektru hubových chorôb (napr. fungicíd do zemiakov na pleseň zemiakovú atď.).
Balenie:
*****
ZATO 50 WG
Fungicíd na ochranu jabloní proti chrastavitosti a múčnatke a viniča proti múčnatke, peronospóre a bielej hnilobe.
Balenie:
*****
Novinka
PROLECTUS
Prípravok určený proti hubovým chorobám viniča, zeleniny, jahôd a moniliózam na broskyniach a nektarinkách.
Balenie:
*****
SIGNUM
Vynikajúci prípravok proti hubovým chorobám ovocia a zeleniny, vysoko účinný univerzálny fungicíd do kôstkovín.
Balenie:
LACNÉ POSTREKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@lacnepostreky.sk | tel.: +421 915 / 420 295
Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.
Katalóg chorôb a škodcov
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.