0915 / 420 295 | PO - PI 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0,00 €

Menu
Prosíme Vás o trpezlivosť, mimoriadna situácia môže ovplyvniť čas doručenia. Na vašich objednávkach intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.
Doprava zdarma
Falcon 460 ecFalcon 460 ec

Falcon 460 ec

Systémový kombinovaný fungicíd vo forme emulgovateľného koncentrátu určený na ochranu pšenice a jačmeňa proti hubovým chorobám a viniča proti múčnatke.

370,80 €
 ks

Na objednávku

Charakteristika produktu

Systémový kombinovaný fungicíd vo forme emulgovateľného koncentrátu určený na ochranu pšenice a jačmeňa proti hubovým chorobám a viniča proti múčnatke.

Účinné látky

Spiroxamine 250 g/l, tebuconazole 167 g/l, triadimenol 43 g/l

Pôsobenie prípravku Falcon

Falcon® 460 EC je trojzložkový fungicíd vďaka čomu sa vyznačuje veľmi dobrým preventívnym, kuratívnym a eradikatívnym účinkom. Všetky tri účinné látky majú systémové pôsobenie a vzájomne sa podporujú a dopĺňajú. Prípravok pôsobí proti širokému spektru hubových chorôb vrátane fuzarióz klasov obilnín (Fusarium culmorum, Fusarium graminearum, atď.). Spiroxamine je moderná systémovo pôsobiaca účinná látka zo skupiny spiroketalamínov s preventívnym (protektívnym), eradikatívnym (zastavuje napadnutie) a kuratívnym (liečebným) účinkom. Vyznačuje sa vysokou biologickou účinnosťou a priaznivými toxikologickými a ekobiologickými vlastnosťami. Preniká veľmi rýchlo do rastliny, kde je rovnomerne rozmiestnený v listových pletivách (bez kumulácie v špičkách listov). Spiroxamine sa vyznačuje eradikatívnym účinkom nielen na múčnatku trávovú, ale aj na hrdze, septoriózy, rynchospóriovú a hnedú škvrnitosť. Po aplikácii spiroxaminu strácajú bunky patogénov osmotický tlak a dochádza k odumieraniu konidiofórov. Spiroxamine brzdí tvorbu ergosterolov - dôležitého stavebného kameňa bunkových membrán patogéna. Miesta pôsobenia spiroxaminu sú odlišné od miest, v ktorých zasahujú azoly.

Vynikajúci Stop efekt

Tento jav nazývaný ako efekt „Spálenia spór“ spôsobuje, že bunkové steny škodlivého činiteľa sa stávajú priepustnými, bunky strácajú svoj tlak a vysychajú. Zastavenie infekcie (stop efekt) má veľký význam v boji proti múčnatke trávovej, pretože sa jedná o patogéna, ktorý má veľmi rýchly nástup a rozvoj infekcie. Časové obdobie od infekcie do tvorby rozmnožovacích orgánov je 3-5 dní. Spiroxamine sa vyznačuje efektívnym účinkom aj za nízkych teplôt. Spoľahlivá a dlhotrvajúca účinnosť je však aj pri vyšších teplotách.

Efekt synergizmu - „sánkový efekt“

Prítomnosť spiroxaminu pozitívne ovplyvňuje príjem azolov a ich rozmiestnenie v listových pletivách. Zrýchlený príjem účinných látok znižuje riziko zmyvu následnými zrážkami.

Odporúčania pre aplikáciu

Pšenica
Pre aplikácie proti raným infekciám múčnatky, hrdzí a ďalším chorobám postačuje dávka 0,4 l/ha Falcon® 460 EC. Na kontrolu kompletného spektra listových chorôb (múčnatka, hrdze, septoriózy, helmintosporióza) je však už potrebné použiť plnú dávku prípravku 0,6 l zvyčajne v období od objavenia sa posledného listu až do začiatku klasenia (BBCH 37-BBCH 51).

Jačmeň
Ošetrenie proti múčnatke vykonávame pri zistení prvých príznakov choroby a pri predpoklade jej šírenia v termíne od začiatku odno- žovania do začiatku steblovania (BBCH 21-30). Proti hnedej škvrnitosti jačmeňa ošetrujeme od začiatku steblovania do začiatku klasenia (BBCH 30-51). Ošetrenie proti rynchospóriovej škvrnitosti jačmeňa vykonávame od objavenia posledného listu do začiatku klasenia (BBCH 37 - 51).

Vinič
V prípade vhodných podmienok pre šírenie múčnatky ako aj na stanovištiach s jej pravidelným výskytom je možné Falcon® využiť už na ošetrenia pred kvitnutím, kedy sa prejaví preventívne pôsobenie a dlhodobosť účinku prí- pravku. Hlavné obdobie pre aplikáciu Falconu je však až po odkvitnutí, keď je potrebné chrániť tvoriace sa bobule a pribúdajúcu listovú hmotu rastliny. Vhodnými kombinačnými partnermi sú: Profiler® WG, Cassiopee® 79 WG a Melody® Combi WG. Prípravok odporúčame aplikovať v intervale 10-14 dní maximálne 4x v priebehu vegetácie. Prípravok je pre včely relatívne neškodný.

Rozsah použitia a dávkovania prípravku v záhradníctve

  • pšenica / Účel použitia: múčnatka trávová / Aplikačná dávka: 0,4 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: AT / Povolené kombinácie a poznámky: 200-400 l vody/ha / Poznámka: v 1000 l vody
  • pšenica / Účel použitia: hrdze, septorióza / Aplikačná dávka: 0,6 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: AT / Povolené kombinácie a poznámky: 200-400 l vody/ha / Poznámka: (TM) Velocity. Pro zvýšení účinku přípravku, zvláště v nepříznivém období, doporučujeme přidat pomocnou látku VELOCITY v dávce 0,2 - 0,5 l / ha.
  • vinič / Účel použitia: múčnatka viniča / Aplikačná dávka: 0,0003 / Čakacia lehota v dňoch: 28 dní / Povolené kombinácie a poznámky: 500-1000 l vody/ha / Poznámka: 
  • jačmeň / Účel použitia: múčnatka trávová / Aplikačná dávka: 0,4 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: AT / Povolené kombinácie a poznámky: 200-400 l vody/ha / Poznámka: 
  • jačmeň / Účel použitia: hnedá škvrnitosť jačmeňa / Aplikačná dávka: 0,6 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: AT / Povolené kombinácie a poznámky: 200-400 l vody/ha / Poznámka: 
  • jačmeň / Účel použitia: rynchospóriová škvrnitosť jačmeňa / Aplikačná dávka: 0,6 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: AT / Povolené kombinácie a poznámky: 200-400 l vody/ha / Poznámka: 

 

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku. Prípravok v 5 L balení je určený pre profesionálnych užívateľov. Technické špecifikácie sa môžu zmeniť bez výslovného upozornenia. Obrázky majú iba informatívny charakter.

Súvisiace produkty
Skladom
*****
Magnicur energy
4,12 €
 ks
Systémový kombinovaný fungicíd vo forme kvapalného koncentrátu na riedenie vodou s preventívnym aj kuratívnym (liečebným) účinkom, určený k hubeniu pôdnych a listových chorôb v zeleni
Skladom u dodávateľa
*****
Tanos 50wg
5,56 €
 ks
Fungicíd proti plesni zemiakovej a škvrnitosti listov zemiakov, rajčiakov proti plesni zemiakovej, uhoriek a cukety proti peronospóre uhoriek a viniča proti peronospóre.
Na objednávku
Doprava zdarma
Switch 62,5 wg
245,59 €
 ks
Fungicíd s kontaktným a systémovým účinkom na ochranu viniča proti plesni sivej - botrytíde (Botrytis cinerea) vo forme vodorozpustného mikrogranulátu.
Skladom
*****
Akcia
Iq crystal
1,81 €
 ks
Vysoko selektívny fungicíd vo forme suspenzného koncentrátu určený na preventívnu ochranu viniča a chmeľu proti múčnatke.
Skladom
*****
Novinka
Polyram wg
1,46 €
 ks
Prípravok proti hubovým chorobám zemiakov, viniča, jadrovín a klinčekov.
Skladom u dodávateľa
Amistar 250 sc
460,00 €
 ks
Fungicíd vo forme kvapalného suspenzného koncentrátu pre riedenie vodou určený na ochranu pšenice, jačmeňa, cukrovej repy a slnečnice proti hubovým chorobám.
Skladom
*****
Zato 50 wg
1,67 €
 ks
Fungicíd na ochranu jabloní proti chrastavitosti a múčnatke a viniča proti múčnatke, peronospóre a bielej hnilobe.
Skladom
Lynx
247,00 €
 ks
Systémový fungicíd vo forme vodnej emulzie určený na ochranu viniča, repky a kôstkovín proti hubovým chorobám.
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.