0915 / 420 295 | PO - PI 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0,00 €

Menu
Falcon 460 ecFalcon 460 ec

Falcon 460 ec

Systémový kombinovaný fungicíd vo forme emulgovateľného koncentrátu určený na ochranu pšenice a jačmeňa proti hubovým chorobám a viniča proti múčnatke.

370,80 €
 ks

Na objednávku

Charakteristika produktu

Systémový kombinovaný fungicíd vo forme emulgovateľného koncentrátu určený na ochranu pšenice a jačmeňa proti hubovým chorobám a viniča proti múčnatke.

Účinné látky

Spiroxamine 250 g/l, tebuconazole 167 g/l, triadimenol 43 g/l

Pôsobenie prípravku Falcon

Falcon® 460 EC je trojzložkový fungicíd vďaka čomu sa vyznačuje veľmi dobrým preventívnym, kuratívnym a eradikatívnym účinkom. Všetky tri účinné látky majú systémové pôsobenie a vzájomne sa podporujú a dopĺňajú. Prípravok pôsobí proti širokému spektru hubových chorôb vrátane fuzarióz klasov obilnín (Fusarium culmorum, Fusarium graminearum, atď.). Spiroxamine je moderná systémovo pôsobiaca účinná látka zo skupiny spiroketalamínov s preventívnym (protektívnym), eradikatívnym (zastavuje napadnutie) a kuratívnym (liečebným) účinkom. Vyznačuje sa vysokou biologickou účinnosťou a priaznivými toxikologickými a ekobiologickými vlastnosťami. Preniká veľmi rýchlo do rastliny, kde je rovnomerne rozmiestnený v listových pletivách (bez kumulácie v špičkách listov). Spiroxamine sa vyznačuje eradikatívnym účinkom nielen na múčnatku trávovú, ale aj na hrdze, septoriózy, rynchospóriovú a hnedú škvrnitosť. Po aplikácii spiroxaminu strácajú bunky patogénov osmotický tlak a dochádza k odumieraniu konidiofórov. Spiroxamine brzdí tvorbu ergosterolov - dôležitého stavebného kameňa bunkových membrán patogéna. Miesta pôsobenia spiroxaminu sú odlišné od miest, v ktorých zasahujú azoly.

Vynikajúci Stop efekt

Tento jav nazývaný ako efekt „Spálenia spór“ spôsobuje, že bunkové steny škodlivého činiteľa sa stávajú priepustnými, bunky strácajú svoj tlak a vysychajú. Zastavenie infekcie (stop efekt) má veľký význam v boji proti múčnatke trávovej, pretože sa jedná o patogéna, ktorý má veľmi rýchly nástup a rozvoj infekcie. Časové obdobie od infekcie do tvorby rozmnožovacích orgánov je 3-5 dní. Spiroxamine sa vyznačuje efektívnym účinkom aj za nízkych teplôt. Spoľahlivá a dlhotrvajúca účinnosť je však aj pri vyšších teplotách.

Efekt synergizmu - „sánkový efekt“

Prítomnosť spiroxaminu pozitívne ovplyvňuje príjem azolov a ich rozmiestnenie v listových pletivách. Zrýchlený príjem účinných látok znižuje riziko zmyvu následnými zrážkami.

Odporúčania pre aplikáciu

Pšenica
Pre aplikácie proti raným infekciám múčnatky, hrdzí a ďalším chorobám postačuje dávka 0,4 l/ha Falcon® 460 EC. Na kontrolu kompletného spektra listových chorôb (múčnatka, hrdze, septoriózy, helmintosporióza) je však už potrebné použiť plnú dávku prípravku 0,6 l zvyčajne v období od objavenia sa posledného listu až do začiatku klasenia (BBCH 37-BBCH 51).

Jačmeň
Ošetrenie proti múčnatke vykonávame pri zistení prvých príznakov choroby a pri predpoklade jej šírenia v termíne od začiatku odno- žovania do začiatku steblovania (BBCH 21-30). Proti hnedej škvrnitosti jačmeňa ošetrujeme od začiatku steblovania do začiatku klasenia (BBCH 30-51). Ošetrenie proti rynchospóriovej škvrnitosti jačmeňa vykonávame od objavenia posledného listu do začiatku klasenia (BBCH 37 - 51).

Vinič
V prípade vhodných podmienok pre šírenie múčnatky ako aj na stanovištiach s jej pravidelným výskytom je možné Falcon® využiť už na ošetrenia pred kvitnutím, kedy sa prejaví preventívne pôsobenie a dlhodobosť účinku prí- pravku. Hlavné obdobie pre aplikáciu Falconu je však až po odkvitnutí, keď je potrebné chrániť tvoriace sa bobule a pribúdajúcu listovú hmotu rastliny. Vhodnými kombinačnými partnermi sú: Profiler® WG, Cassiopee® 79 WG a Melody® Combi WG. Prípravok odporúčame aplikovať v intervale 10-14 dní maximálne 4x v priebehu vegetácie. Prípravok je pre včely relatívne neškodný.

Rozsah použitia a dávkovania prípravku v záhradníctve

  • pšenica / Účel použitia: múčnatka trávová / Aplikačná dávka: 0,4 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: AT / Povolené kombinácie a poznámky: 200-400 l vody/ha / Poznámka: v 1000 l vody
  • pšenica / Účel použitia: hrdze, septorióza / Aplikačná dávka: 0,6 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: AT / Povolené kombinácie a poznámky: 200-400 l vody/ha / Poznámka: (TM) Velocity. Pro zvýšení účinku přípravku, zvláště v nepříznivém období, doporučujeme přidat pomocnou látku VELOCITY v dávce 0,2 - 0,5 l / ha.
  • vinič / Účel použitia: múčnatka viniča / Aplikačná dávka: 0,3 l/ha/ Čakacia lehota v dňoch: 28 dní / Povolené kombinácie a poznámky: 500-1000 l vody/ha / Poznámka: 
  • jačmeň / Účel použitia: múčnatka trávová / Aplikačná dávka: 0,4 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: AT / Povolené kombinácie a poznámky: 200-400 l vody/ha / Poznámka: 
  • jačmeň / Účel použitia: hnedá škvrnitosť jačmeňa / Aplikačná dávka: 0,6 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: AT / Povolené kombinácie a poznámky: 200-400 l vody/ha / Poznámka: 
  • jačmeň / Účel použitia: rynchospóriová škvrnitosť jačmeňa / Aplikačná dávka: 0,6 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: AT / Povolené kombinácie a poznámky: 200-400 l vody/ha / Poznámka: 

 

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku. Prípravok v 5 L balení je určený pre profesionálnych užívateľov. Technické špecifikácie sa môžu zmeniť bez výslovného upozornenia. Obrázky majú iba informatívny charakter.

Súvisiace produkty
Skladom
*****
Profiler wg
1,94 €
 ks
Dvojzložkový fungicídny prípravok vo forme vo vode dispergovateľných granúl na ochranu proti peronospóre viniča.
Skladom
*****
Vivando
1,81 €
 ks
Fungicídny prípravok vo forme koncentrátu na ochranu viniča proti múčnatke viniča.
Skladom u dodávateľa
*****
Cassiopee 79 wg
141,00 €
 ks
Fungicídny prípravok vo forme dispergovateľných,vo vode rozpustných granúl určený na ochranu viniča proti hubovým chorobám.
Skladom
*****
Magnicur energy
4,12 €
 ks
Systémový kombinovaný fungicíd vo forme kvapalného koncentrátu na riedenie vodou s preventívnym aj kuratívnym (liečebným) účinkom, určený k hubeniu pôdnych a listových chorôb v zeleni
Skladom
*****
Cuproxat sc
3,00 €
 ks
Meďnatý prípravok vo forme koncentrátu na ochranu viniča proti peronospóre, broskýň proti kučeravosti a rajčiakov proti plesni zemiakovej.
Skladom
*****
Syllit 65 wp
1,42 €
 ks
Fungicídny prípravok s lokálne systémovým účinkom, vo forme prášku určený na ochranu ovocných drevín a ruží proti hubovým chorobám.
Skladom
*****
Shavit f 72 wg
37,80 €
 ks
Širokospektrálny fungicíd vo forme zmáčateľného prášku na ošetrenie viniča proti peronospóre a múčnatke.
Skladom
*****
Síran meďnatý modrá skalica
2,99 €
 ks
Proti peronospóre viniča vo forme Bordeauskej zmiešaniny.
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.