0915 / 420 295 | PO - PI 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0,00 €

Menu
Doprava zdarma
Falcon 460 ecFalcon 460 ec

Falcon 460 ec

Systémový kombinovaný fungicíd vo forme emulgovateľného koncentrátu určený na ochranu pšenice a jačmeňa proti hubovým chorobám a viniča proti múčnatke.

370,80 €
 ks

Na objednávku

Charakteristika produktu

Systémový kombinovaný fungicíd vo forme emulgovateľného koncentrátu určený na ochranu pšenice a jačmeňa proti hubovým chorobám a viniča proti múčnatke.

Účinné látky

Spiroxamine 250 g/l, tebuconazole 167 g/l, triadimenol 43 g/l

Pôsobenie prípravku Falcon

Falcon® 460 EC je trojzložkový fungicíd vďaka čomu sa vyznačuje veľmi dobrým preventívnym, kuratívnym a eradikatívnym účinkom. Všetky tri účinné látky majú systémové pôsobenie a vzájomne sa podporujú a dopĺňajú. Prípravok pôsobí proti širokému spektru hubových chorôb vrátane fuzarióz klasov obilnín (Fusarium culmorum, Fusarium graminearum, atď.). Spiroxamine je moderná systémovo pôsobiaca účinná látka zo skupiny spiroketalamínov s preventívnym (protektívnym), eradikatívnym (zastavuje napadnutie) a kuratívnym (liečebným) účinkom. Vyznačuje sa vysokou biologickou účinnosťou a priaznivými toxikologickými a ekobiologickými vlastnosťami. Preniká veľmi rýchlo do rastliny, kde je rovnomerne rozmiestnený v listových pletivách (bez kumulácie v špičkách listov). Spiroxamine sa vyznačuje eradikatívnym účinkom nielen na múčnatku trávovú, ale aj na hrdze, septoriózy, rynchospóriovú a hnedú škvrnitosť. Po aplikácii spiroxaminu strácajú bunky patogénov osmotický tlak a dochádza k odumieraniu konidiofórov. Spiroxamine brzdí tvorbu ergosterolov - dôležitého stavebného kameňa bunkových membrán patogéna. Miesta pôsobenia spiroxaminu sú odlišné od miest, v ktorých zasahujú azoly.

Vynikajúci Stop efekt

Tento jav nazývaný ako efekt „Spálenia spór“ spôsobuje, že bunkové steny škodlivého činiteľa sa stávajú priepustnými, bunky strácajú svoj tlak a vysychajú. Zastavenie infekcie (stop efekt) má veľký význam v boji proti múčnatke trávovej, pretože sa jedná o patogéna, ktorý má veľmi rýchly nástup a rozvoj infekcie. Časové obdobie od infekcie do tvorby rozmnožovacích orgánov je 3-5 dní. Spiroxamine sa vyznačuje efektívnym účinkom aj za nízkych teplôt. Spoľahlivá a dlhotrvajúca účinnosť je však aj pri vyšších teplotách.

Efekt synergizmu - „sánkový efekt“

Prítomnosť spiroxaminu pozitívne ovplyvňuje príjem azolov a ich rozmiestnenie v listových pletivách. Zrýchlený príjem účinných látok znižuje riziko zmyvu následnými zrážkami.

Odporúčania pre aplikáciu

Pšenica
Pre aplikácie proti raným infekciám múčnatky, hrdzí a ďalším chorobám postačuje dávka 0,4 l/ha Falcon® 460 EC. Na kontrolu kompletného spektra listových chorôb (múčnatka, hrdze, septoriózy, helmintosporióza) je však už potrebné použiť plnú dávku prípravku 0,6 l zvyčajne v období od objavenia sa posledného listu až do začiatku klasenia (BBCH 37-BBCH 51).

Jačmeň
Ošetrenie proti múčnatke vykonávame pri zistení prvých príznakov choroby a pri predpoklade jej šírenia v termíne od začiatku odno- žovania do začiatku steblovania (BBCH 21-30). Proti hnedej škvrnitosti jačmeňa ošetrujeme od začiatku steblovania do začiatku klasenia (BBCH 30-51). Ošetrenie proti rynchospóriovej škvrnitosti jačmeňa vykonávame od objavenia posledného listu do začiatku klasenia (BBCH 37 - 51).

Vinič
V prípade vhodných podmienok pre šírenie múčnatky ako aj na stanovištiach s jej pravidelným výskytom je možné Falcon® využiť už na ošetrenia pred kvitnutím, kedy sa prejaví preventívne pôsobenie a dlhodobosť účinku prí- pravku. Hlavné obdobie pre aplikáciu Falconu je však až po odkvitnutí, keď je potrebné chrániť tvoriace sa bobule a pribúdajúcu listovú hmotu rastliny. Vhodnými kombinačnými partnermi sú: Profiler® WG, Cassiopee® 79 WG a Melody® Combi WG. Prípravok odporúčame aplikovať v intervale 10-14 dní maximálne 4x v priebehu vegetácie. Prípravok je pre včely relatívne neškodný.

Rozsah použitia a dávkovania prípravku v záhradníctve

  • pšenica / Účel použitia: múčnatka trávová / Aplikačná dávka: 0,4 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: AT / Povolené kombinácie a poznámky: 200-400 l vody/ha / Poznámka: v 1000 l vody
  • pšenica / Účel použitia: hrdze, septorióza / Aplikačná dávka: 0,6 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: AT / Povolené kombinácie a poznámky: 200-400 l vody/ha / Poznámka: (TM) Velocity. Pro zvýšení účinku přípravku, zvláště v nepříznivém období, doporučujeme přidat pomocnou látku VELOCITY v dávce 0,2 - 0,5 l / ha.
  • vinič / Účel použitia: múčnatka viniča / Aplikačná dávka: 0,0003 / Čakacia lehota v dňoch: 28 dní / Povolené kombinácie a poznámky: 500-1000 l vody/ha / Poznámka: 
  • jačmeň / Účel použitia: múčnatka trávová / Aplikačná dávka: 0,4 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: AT / Povolené kombinácie a poznámky: 200-400 l vody/ha / Poznámka: 
  • jačmeň / Účel použitia: hnedá škvrnitosť jačmeňa / Aplikačná dávka: 0,6 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: AT / Povolené kombinácie a poznámky: 200-400 l vody/ha / Poznámka: 
  • jačmeň / Účel použitia: rynchospóriová škvrnitosť jačmeňa / Aplikačná dávka: 0,6 l/ha / Čakacia lehota v dňoch: AT / Povolené kombinácie a poznámky: 200-400 l vody/ha / Poznámka: 

 

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku. Prípravok v 5 L balení je určený pre profesionálnych užívateľov. Technické špecifikácie sa môžu zmeniť bez výslovného upozornenia. Obrázky majú iba informatívny charakter.

Súvisiace produkty
Na objednávku
Doprava zdarma
Caryx
219,00 €
 ks
Rastový regulátor s fungicídnym účinkom určený na ošetrenie repky ozimnej.
Skladom
*****
Discus
4,84 €
 ks
Discus je postrekový fungicídny prípravok vo forme vo vode dispergovatelných granúl na ošetrenie jabloní proti chrastavitosti a múčnatke jabloňovej, viniča proti múčnatke.
Skladom u dodávateľa
*****
Doprava zdarma
Talendo extra
119,00 €
 ks
Fungicíd určený na ochranu viniča proti múčnatke. Vyznačuje sa úplne novým mechanizmom účinku s dlhodobou ochranou strapcov a výhonkov viniča. Najvyššia účinnosť je dosahovaná včas
Skladom u dodávateľa
Folpan 80 wdg
32,08 €
 ks
Fungicíd na ochranu jabloní, zemiakov a viniča proti hubovým chorobám.
Skladom
Lynx
247,00 €
 ks
Systémový fungicíd vo forme vodnej emulzie určený na ochranu viniča, repky a kôstkovín proti hubovým chorobám.
Skladom
*****
Champion 50 wg
1,16 €
 ks
Univerzálny fungicíd a baktericíd použiteľný proti širokému spektru hubových chorôb rajčiakov, uhoriek, marhúľ, viniča a ďalších plodín.
Skladom
*****
Thiovit jet
1,30 €
 ks
Fungicíd proti hub. chorobám poľných plodín, viniča, okras. rastlín a drevín, proti erinóze a akarinóze na viniči a múčnatke v trávnikoch.
Skladom
*****
Kuprikol 50
1,94 €
 ks
Záhradkárom dobre známy meďnatý prípravok na ochranu rôznych poľnohospodárskych plodín proti hubovým chorobám.
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.