0915 / 420 295 | PO - PI 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0,00 €

Menu
Aq 10Aq 10
*****

Aq 10

Biologický fungicíd s preventívnym a kuratívnym účinkom určený na ochranu viniča proti múčnatke.

49,06 €
 ks

Nedostupný

Charakteristika produktu

Biologický fungicíd s preventívnym a kuratívnym účinkom určený na ochranu viniča proti múčnatke.

Účinný mikroorganizmus: 5,0 x 109  spór hyperparazitickej huby Ampelomyces quisqualis (izolát M-10)/ gram prípravku AQ 10.

Výhody použitia

 • prípravok obsahuje izolát huby, prirodzene sa vyskytujúcej vo voľnej prírode a vinohradoch
 • nie je geneticky modifikovaná
 • povolený do Ekologického poľnohospodárstva a Integrovanej produkcie
 • unikátny mechanizmus účinku
 • redukuje riziko vzniku rezistentných kmeňov múčnatky voči konvenčným chemickým fungicídom
 • účinný aj pri nižších teplotách (12 °C)
 • parazituje hýfy, konídiofóry a kleistotéciá
 • môže parazitovať prezimujúce kleistotéciá a tak redukovať infekčný tlak v nasledujúcom roku
 • preventívny účinok
 • vysoký účinok 90 – 95 % porovnateľný s konvenčnými chemickými riešeniami
 • použitie prípravku v závere vegetácie znižuje riziko rezíduí chemických prípravkov

Pôsobenie prípravku

Prípravok AQ 10 je biologický fungicíd s preventívnym a kuratívnym účinkom. Hyperparazitická huba Ampelomyces quisqualis, je špecifickým antagonistom voči múčnatke viniča (Uncinula necator) z čeľade Erysiphaceae. Ampelomyces quisqualisje geneticky nemodifikovaná, prirodzene sa vyskytujúca huba parazitujúca vo vnútri mycélia múčnatky viniča. Po navlhčení (re-hydratácii) spór prípravku AQ 10 tieto klíčia, prenikajú do vnútra mycélia múčnatky viniča a parazitujú ho.

Miešateľnosť

Prípravok AQ 10 sa môže miešať spolu s insekticídmi, kompatibilnými fungicídmi, s hnojivami (okrem hnojív s vysokým pH) multifunkčnou pomocnou látkou AGROVITAL a pomocnými látkami na báze parafínového oleja. Zoznam kompatibilných a nekompatibilných fungicídov je v prílohe (príloha karty prípravku).  Nekompatibilné fungicídy aplikujte 5 dní pred a 5 dní po aplikácii AQ 10.

Príprava postrekovej kvapaliny

Odvážené množstvo prípravku AQ 10 vsypte do 100 ml nádoby s vodou, tesne uzavrite a zamiešajte. Počas 15 – 30 minút niekoľkokrát dôkladne zamiešajte do vytvorenia jemnej disperzie. Tým dôjde k dôkladnému rozpusteniu a aktivácii vitálnych spór Ampelomyces quisqualis. Následne za stáleho miešania vlejte do postrekovača naplneného do polovice vodou a za stáleho miešania doplňte nádrž na požadovaný objem. Pre zlepšenie podmienok pre klíčenie spór odporúčame použitie 30 – 50 ml/100m2 pomocnej látky AGROVITAL. Ideálne je použiť zmes bezprostredne po namiešaní. Namiešaný prípravok AQ 10 nenechávajte stáť dlhšie ako 12 hodín -životnosť spór Ampelomyces quisqualis sa tým znižuje.

Odporúčanie pre aplikáciu

 • Dávka vody: 10 l/100m2
 • Dávku 0,35 g/100m2 aplikujte pri nižšom infekčnom tlaku, prípadne v počiatočných fázach rastu viniča, do obdobia kvitnutia viniča a pri kratších intervaloch medzi ošetreniami.
 • Dávku 0,5 g/100m2 aplikujte pri silnom infekčnom tlaku múčnatky viniča a v čase intenzívneho vegetatívneho rastu viniča.
 • AQ 10 používajte minimálne v dvoch po sebe nasledujúcich aplikáciách v intervale 7-10 dní. Tieto aplikácie zabezpečia vytvorenie dostatočnej populácie hyperparazitickej huby Ampelomyces quisqualis na rastlinných pletivách, pre zabezpečenie dlhodobého a veľmi efektívneho účinku proti múčnatke viniča.
 • AQ 10 sa môže aplikovať na vinič niekoľko krát, od rastovej fázy pučania, až po zber, max. však 12 aplikácií za sezónu. AQ 10 aplikujte od začiatku infekčného tlaku múčnatky viniča na strapcoch a listoch. Aplikáciu prípravku AQ 10 vykonávajte v skorých ranných hodinách alebo neskoro večer, keď je vzdušná vlhkosť a ovlhčenie listov najvyššie. Tieto podmienky zabezpečia maximálne klíčenie spór AQ 10 na ošetrovanom poraste. Pre zlepšenie podmienok pre klíčenie spór použite 30 ml/100m2 pomocnej látky AGROVITAL.

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku
 

Rozsah použitia a dávkovania prípravku v záhradníctve

 • vinič / Múčnatka viniča / 0,35 - 0,5 g do 10L vody na 100m2 / Čakacia lehota v dňoch: bez obmedzenia / Poznámky: aplikácia na navlhčený list
Súvisiace produkty
Skladom
*****
Bezpečne
Softguard
4,90 €
 ks
Aktivátor imunity rastlín, aktivuje a posilňuje imunitný systém rastlín, ochrana pred plesňovými, bakteriálnymi a vírusovými chorobami.
Skladom
Kouzlo prírody balkónové rastliny
2,87 €
 ks
Prírodný prípravok – extrakt z bylín, ktorý využíva všetky známe bylinné účinky. Podporuje rast a bohaté kvitnutie balkónových rastlín. Udržuje vitalitu, zdravie a obmedzuje stres b
Skladom
*****
Bezpečne
Prev-b2
35,68 €
 ks
Biologický prípravok na obmedzenie výskytu múčnatky a výskytu žravých a cicavých škodcov.
Skladom
*****
Bezpečne
Controlphyt cu
3,04 €
 ks
Prípravok s preventívnym účinkom proti hubovým, bakteriálnym a vírusovým chorobám.
Skladom
Novinka
Natura bylinková zmes na plesne
8,53 €
 ks
100% prírodný produkt. Bylinková zmes na plesne je zmesou mletej škorice a klinčekov v sáčku z čajového papiera.
Skladom
Folicit
3,64 €
 ks
Prírodný produkt s obsahom účinných látok ako je sójový lecitín a slnečnicový olej, ktoré aktivujú fyziologické funkcie rastlín a tým stimulujú produkciu phytoalexínov.
Skladom
*****
Novinka
Floravita coco
2,04 €
 ks
Prípravok proti hubovým chorobám, účinný pri silnom napadnutí múčnatkou.
Skladom
*****
Bezpečne
Alginure
4,00 €
 ks
Biologický prípravok vo forme kvapalného koncentrátu pre riedenie s vodou na posilnenie odolnosti rastlín proti hubovým chorobám.
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.