• Slovensky
 • Česky
Zákaznícka linka 0915 / 420 295
AQ 10AQ 10
Balenie:

Na sklade

AQ 10

*****
49,06 €
Biologický fungicíd s preventívnym a kuratívnym účinkom určený na ochranu viniča proti múčnatke.

Charakteristika produktu

Biologický fungicíd s preventívnym a kuratívnym účinkom určený na ochranu viniča proti múčnatke.

Účinný mikroorganizmus: 5,0 x 109  spór hyperparazitickej huby Ampelomyces quisqualis (izolát M-10)/ gram prípravku AQ 10.

Výhody použitia

 • prípravok obsahuje izolát huby, prirodzene sa vyskytujúcej vo voľnej prírode a vinohradoch
 • nie je geneticky modifikovaná
 • povolený do Ekologického poľnohospodárstva a Integrovanej produkcie
 • unikátny mechanizmus účinku
 • redukuje riziko vzniku rezistentných kmeňov múčnatky voči konvenčným chemickým fungicídom
 • účinný aj pri nižších teplotách (12 °C)
 • parazituje hýfy, konídiofóry a kleistotéciá
 • môže parazitovať prezimujúce kleistotéciá a tak redukovať infekčný tlak v nasledujúcom roku
 • preventívny účinok
 • vysoký účinok 90 – 95 % porovnateľný s konvenčnými chemickými riešeniami
 • použitie prípravku v závere vegetácie znižuje riziko rezíduí chemických prípravkov

Pôsobenie prípravku

Prípravok AQ 10 je biologický fungicíd s preventívnym a kuratívnym účinkom. Hyperparazitická huba Ampelomyces quisqualis, je špecifickým antagonistom voči múčnatke viniča (Uncinula necator) z čeľade Erysiphaceae. Ampelomyces quisqualisje geneticky nemodifikovaná, prirodzene sa vyskytujúca huba parazitujúca vo vnútri mycélia múčnatky viniča. Po navlhčení (re-hydratácii) spór prípravku AQ 10 tieto klíčia, prenikajú do vnútra mycélia múčnatky viniča a parazitujú ho.

Miešateľnosť

Prípravok AQ 10 sa môže miešať spolu s insekticídmi, kompatibilnými fungicídmi, s hnojivami (okrem hnojív s vysokým pH) multifunkčnou pomocnou látkou AGROVITAL a pomocnými látkami na báze parafínového oleja. Zoznam kompatibilných a nekompatibilných fungicídov je v prílohe (príloha karty prípravku).  Nekompatibilné fungicídy aplikujte 5 dní pred a 5 dní po aplikácii AQ 10.

Príprava postrekovej kvapaliny

Odvážené množstvo prípravku AQ 10 vsypte do 100 ml nádoby s vodou, tesne uzavrite a zamiešajte. Počas 15 – 30 minút niekoľkokrát dôkladne zamiešajte do vytvorenia jemnej disperzie. Tým dôjde k dôkladnému rozpusteniu a aktivácii vitálnych spór Ampelomyces quisqualis. Následne za stáleho miešania vlejte do postrekovača naplneného do polovice vodou a za stáleho miešania doplňte nádrž na požadovaný objem. Pre zlepšenie podmienok pre klíčenie spór odporúčame použitie 30 – 50 ml/100m2 pomocnej látky AGROVITAL. Ideálne je použiť zmes bezprostredne po namiešaní. Namiešaný prípravok AQ 10 nenechávajte stáť dlhšie ako 12 hodín -životnosť spór Ampelomyces quisqualis sa tým znižuje.

Odporúčanie pre aplikáciu

 • Dávka vody: 10 l/100m2
 • Dávku 0,35 g/100m2 aplikujte pri nižšom infekčnom tlaku, prípadne v počiatočných fázach rastu viniča, do obdobia kvitnutia viniča a pri kratších intervaloch medzi ošetreniami.
 • Dávku 0,5 g/100m2 aplikujte pri silnom infekčnom tlaku múčnatky viniča a v čase intenzívneho vegetatívneho rastu viniča.
 • AQ 10 používajte minimálne v dvoch po sebe nasledujúcich aplikáciách v intervale 7-10 dní. Tieto aplikácie zabezpečia vytvorenie dostatočnej populácie hyperparazitickej huby Ampelomyces quisqualis na rastlinných pletivách, pre zabezpečenie dlhodobého a veľmi efektívneho účinku proti múčnatke viniča.
 • AQ 10 sa môže aplikovať na vinič niekoľko krát, od rastovej fázy pučania, až po zber, max. však 12 aplikácií za sezónu. AQ 10 aplikujte od začiatku infekčného tlaku múčnatky viniča na strapcoch a listoch. Aplikáciu prípravku AQ 10 vykonávajte v skorých ranných hodinách alebo neskoro večer, keď je vzdušná vlhkosť a ovlhčenie listov najvyššie. Tieto podmienky zabezpečia maximálne klíčenie spór AQ 10 na ošetrovanom poraste. Pre zlepšenie podmienok pre klíčenie spór použite 30 ml/100m2 pomocnej látky AGROVITAL.

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku
 

Rozsah použitia a dávkovania prípravku v záhradníctve

 • vinič / Múčnatka viniča / 0,35 - 0,5 g do 10L vody na 100m2 / Čakacia lehota v dňoch: bez obmedzenia / Poznámky: aplikácia na navlhčený list
Súvisiace produkty
*****
Bezpečne
SOFTGUARD
Aktivátor imunity rastlín, aktivuje a posilňuje imunitný systém rastlín, ochrana pred plesňovými, bakteriálnymi a vírusovými chorobami.
Balenie:
KOUZLO PRÍRODY SKLENÍK PROTEKT koncentrát
Prírodný prípravok – extrakt z bylín, ktorý využíva všetky známe bylinné účinky. Podporuje rast a bohaté kvitnutie balkónových rastlín. Udržuje vitalitu, zdravie a obmedzuje stres balkónových rastlín (sucho, vysoké teploty a pod.).
Balenie:
*****
Novinka
FLORAVITA COCO
Prípravok proti hubovým chorobám, účinný pri silnom napadnutí múčnatkou.
Balenie:
*****
Bezpečne
CONTROLPHYT Cu
Prípravok s preventívnym účinkom proti hubovým, bakteriálnym a vírusovým chorobám.
Balenie:
*****
Bezpečne
POLYVERSUM
Biologický prípravok na ochranu rastlín proti hubovým chorobám.
Balenie:
*****
Bezpečne
KOUZLO PRÍRODY RAJČINY
Prírodný rastový aktivátor s výživou. Koncentrovaný extrakt z bylín s prevahou šalvie. Prírodný postrek na paradajky podporuje rast, výnos a vitalitu paradajok a zvyšuje obranyschopnosť a odolnosť proti abiotickému stresu. Účinkuje aj na vošky a roztočce.
Balenie:
Novinka
FLORAVITA SIO
Prípravok obsahujúci kremík a feniklový olej proti hubovým chorobám.
Balenie:
KOUZLO PRÍRODY VINIČ koncentrát
Vinič koncentrát je prírodný rastový aktivátor s výživou. Ide o vodný bylinný extrakt s prevahou prasličky a pŕhľavy (žihľavy). Vhodný pre komplexnú prírodnú starostlivosť o vinič.
Balenie:
LACNÉ POSTREKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@lacnepostreky.sk | tel.: +421 915 / 420 295
Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.
Katalóg chorôb a škodcov
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.