• Slovensky
  • Česky
Zákaznícka linka 0915 / 420 295
Doprava zdarma
ROUNDUP RAPIDROUNDUP RAPID
Balenie:

Na sklade

ROUNDUP RAPID

ROUNDUP RAPID

*****
259,00 €
Postrekový herbicídny prípravok vo forme kvapalného koncentrátu riediteľného vodou na ničenie trvácich a jednoročných burín na ornej pôde, v ovocných sadoch, vinohradoch, okrasných kultúrach a na likvidáciu neziadúcej vegetácie na ostatných plochách, ako aj v lesnom hospodárstve.

Charakteristika produktu

Roundup Rapid je neselektívny systematický herbicíd novej generácie vybavený TranSorbTM technológiou, ktorá zdokonaľuje jeho vlastnosti. Vďaka TranSorb™ technológii rozpúšťa Roundup Rapid voskovú vrstvu na povrchu listov a v intervale 10 až 40 minút preniká dovnútra bez porušenia bunky kutikuly. V listoch nepreniká do buniek palisádového parenchymu, ale postupuje medzibunkovými priestormi rovno do cievneho systému (xylemu a floemu) ošetrenej rastliny. Takto prenikne do koreňov ošetrenej rastliny omnoho rýchlejšie ďaleko viac prípravku.

Výhody prípravku Roundup Rapid oproti bežným glyfosátom:

  • Účinkuje za extrémne chladného počasia a za rosy, preto ho možno aplikovať i pri menej ideálnych podmienkach skoro ráno alebo neskoršie do noci pri výskyte rosy a taktiež pri veľmi chladnom počasí na konci vegetácie.
  • Účinkuje i pri vysokých teplotách do 30° a pri vlhkosti vzduchu nad 50%.
  • Je odolný k dažďu 1 hodinu po aplikácii, preto vylučuje nutnosť opakovať aplikáciu po náhlej prehánke.
  • Preniká rýchlejšie do koreňov rastlín a kultivácia tak môže nasledovať už 3 dni po aplikácii na vytrvalé buriny.
  • Vykazuje ekotoxikologické vlastnosti porovnateľné s prípravkom Roundup Biaktiv a je preto použiteľný v podmienkach náročných na neškodnosť prípravku (použitie pred zberom plodín, v lesnom hospodárstve, v komunálnej sfére, v záhradách a pod.)

Účinná látka

450 g.l -1 glyphosate , t.j. 551 g.l-1 draselná soľ glyfosátu (N-fosfonomethyl-glycinu) 

Súvisiace produkty
HURICANE
Hurican je herbicíd určený pre postemergentnej aplikácii. Prípravok pôsobí ako systémový herbicíd (regulátor rastu).
Balenie:
Novinka
KEEPER ZÁHRADA
Totálny listový a pôdny herbicíd s dobou účinku až 3 mesiace.
Balenie:
STARANE FORTE
Postrekový selektívny herbicíd vo forme emulgov. koncentrátu (EC) pre riedenie vodou určený na postemergentné použitie proti odolným dvojklíčnolistovým burinám v obilninách bez podsevu, kukurici, ciroku, maku, na lúkach a trávnatých ihriskách, v okrasných trávnikoch a semenných porastoch tráv.
Balenie:
MUSTANG
Prípravok MUSTANG pôsobí ako systémovo vysokoúčinný rastový herbicíd. Vyznačuje výbornou účinnosťou na rumančekové buriny, kapustovité buriny. Stredný účinok s dostatočným potlačením ich rastu vykazuje na fialky, veroniky a hluchavky.
Balenie:
Novinka
DUKE
Postrekový herbicídny prípravok určený na reguláciu výskytu ovsa hluchého, metličky obyčajnej, psiarky roľnej a ďalších jednoročných jednoklíčnolistových burín v pšenici, jačmeni jarnom, raži a tritikale.
Balenie:
*****
GARLON NEW
Je systemický arboricíd a herbicíd určený k ničeniu nežiadúcich drevín a širokolistových burín v lesnom hospodárstve, k ničeniu náletových drevín na lúkach a pasienkoch, pod stĺpami vysokého napätia, pri železničných tratiach a cestách, k ničeniu nežiadúcej vegetácie na lesnej a nepoľ. pôde.
Balenie:
Novinka
THERMOFLAMMBIO COMFORT
Likvidácia buriny bez použitia chémie - ľahšia a komfortnejšia obsluha.
Balenie:
*****
ROUNDUP AKTIV
Kvapalný koncentrát riediteľný vodou na ničenie trvácich a jednoročných burín.
Balenie:
LACNÉ POSTREKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@lacnepostreky.sk | tel.: +421 915 / 420 295
Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.
Katalóg chorôb a škodcov
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.