• Slovensky
  • Česky
Zákaznícka linka 0915 / 420 295

Biela hniloba viniča

Biela hniloba viničaBiela hniloba viniča

Charakteristika choroby

Hrozno môže byť infikované predovšetkým od počiatku mäknutia. Napadnuté bobule bielych odrôd sa sfarbujú mliečno až svetlo hnedo, hnijú a zvyčajne rýchlo usychajú. Typická je octová vôňa napadnutých hrozien, ktorú spôsobuje premnoženie a činnosť octových baktérií a kvasiniek. K napadnutiu dochádza predovšetkým za teplého (optimum 25-30 ° C) a vlhkého počasia. Rozsiahlejšie napadnutia možno očakávať najmä ak dôjde k hromadnému poraneniu bobúľ a nasleduje teplé a vlhké počasie (krupobitie, silný výskyt obaľovačov).

Chemická ochrana

Ohrozené porasty veľmi náchylných odrôd je potrebné za rizikových podmienok (vhodné počasie, poranenia hrozna) ošetriť v čase začiatku mäknutia, príp. aj neskôr alebo po hromadnom poranení (do 24 hod po krupobití). V podstate ide o termíny zhodné s ošetrením proti šedej hnilobe.

Odporúčané prípravky
*****
Doprava zdarma
CASSIOPEE 79 WG
Fungicídny prípravok vo forme dispergovateľných,vo vode rozpustných granúl určený na ochranu viniča proti hubovým chorobám.
Balenie:
LUNA EXPERIENCE
Dvojzložkový prípravok vo forme tekutého dispergovateľného koncentrátu určený na komplexnú fungicídnu ochranu viniča, jadrovín a kôstkovín.
Balenie:
Doprava zdarma
QUADRIS MAX
Širokospektrálny fungicíd určený na ochranu viniča hroznorodého proti peronospóre viniča, múč natke viniča, bielej hnilobe a plesni sivej. Má vedľajší účinok aj proti čiernej škvrnitosti viniča a čiernej hnilobe viniča.
Balenie:
SHAVIT F 72 WP
Širokospektrálny fungicíd vo forme zmáčateľného prášku na ošetrenie viniča proti peronospóre a múčnatke.
Balenie:
LACNÉ POSTREKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@lacnepostreky.sk | tel.: +421 915 / 420 295
Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.
Katalóg chorôb a škodcov
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.