0915 / 420 295 | PO - PI 9:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0,00 €

Menu

Biela hniloba viniča

Katalóg chorôb a škodcov » Vinič » Biela hniloba viniča
Biela hniloba viničaBiela hniloba viniča

Charakteristika choroby

Hrozno môže byť infikované predovšetkým od počiatku mäknutia. Napadnuté bobule bielych odrôd sa sfarbujú mliečno až svetlo hnedo, hnijú a zvyčajne rýchlo usychajú. Typická je octová vôňa napadnutých hrozien, ktorú spôsobuje premnoženie a činnosť octových baktérií a kvasiniek. K napadnutiu dochádza predovšetkým za teplého (optimum 25-30 ° C) a vlhkého počasia. Rozsiahlejšie napadnutia možno očakávať najmä ak dôjde k hromadnému poraneniu bobúľ a nasleduje teplé a vlhké počasie (krupobitie, silný výskyt obaľovačov).

Chemická ochrana

Ohrozené porasty veľmi náchylných odrôd je potrebné za rizikových podmienok (vhodné počasie, poranenia hrozna) ošetriť v čase začiatku mäknutia, príp. aj neskôr alebo po hromadnom poranení (do 24 hod po krupobití). V podstate ide o termíny zhodné s ošetrením proti šedej hnilobe.

Odporúčané prípravky

Skladom u dodávateľa
*****
Cassiopee 79 wg
141,00 €
 ks 
Fungicídny prípravok vo forme dispergovateľných,vo vode rozpustných granúl určený na ochranu viniča proti hubovým chorobám.
Skladom u dodávateľa
*****
Melody combi wg
221,92 €
 ks 
Dvojzložkový fungicídny prípravok určený na ochranu viniča proti peronospóre, plesni sivej, bielej hnilobe, červenej spále a čiernej škvrnitosti.
Na objednávku
Quadris max
376,27 €
 ks 
Širokospektrálny fungicíd určený na ochranu viniča hroznorodého proti peronospóre viniča, múč natke viniča, bielej hnilobe a plesni sivej. Má vedľajší účinok aj proti čiernej škvrn
Skladom
*****
Shavit f 72 wg
37,80 €
 ks 
Širokospektrálny fungicíd vo forme zmáčateľného prášku na ošetrenie viniča proti peronospóre a múčnatke.

Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.