• Slovensky
  • Česky
Zákaznícka linka 0915 / 420 295

Durman obyčajný

Durman obyčajnýDurman obyčajný

Charakteristika rastliny

Durman obyčajný je jednoročná neskorá burina najmä v okopaninách aj v obilninách. Vzchádzajúce listy sú kopijovité, lysé, na konci špicaté. Čepele 30-35 mm dlhé s výraznou stredovou žilkou, naspodku stiahnuté v plochých stopkách. Na ornú pôdu a záhrady sú semená zanášané hlavne kompostom, sadenicovou výsadbou, osivom. Nebezpečným zdrojom zaburinenia sú dospelé rastliny s ľahko sa roztvárajúcimi kapsulami. Vzchádza neskôr na jar pri vyšších teplotách pôdy z hĺbky okolo 5 cm. Nebezpečná burina. Autor fotky (Durman obyčajný, www.flickr.com)

Odporúčané prípravky
*****
BOFIX
Listovo pôsobiaci herbicíd na ničenie odolných dvojklíčnolistových burín najmä sedmokráska a púpava v trávach na semeno, v novozaložených a starších okrasných trávnikoch a trávnatých športoviskách a ihriskách.
Balenie:
BROMOTRIL 25 SC
Herbicíd vo forme suspenzného koncentrátu na POST ničenie dvojklíčnolistových burín v obilninách, v obilninách s podsevom lucerny a v kukurici.
Balenie:
ELUMIS
Nový, moderný, širokospektrálny postemergentný herbicíd do kukurice. Kombinácia účinku cez listy aj pôdu, na trávy aj širokolisté, trváce aj jednoročné buriny. Všetko jedným ťahom!
Balenie:
KYLEO
KYLEO je postrekový herbicídny prípravok na ničenie jednoročných a trvácich burín na poľnohospodárskej pôde, nepoľnohospodárskej pôde a na likvidáciu nežiadúcej vegetácie na ostatých plochách.
Balenie:
LACNÉ POSTREKY | FIRMBOX, Brnianska 2343/153 | 911 05 Trenčín, Slovenská republika | e-mail: kontakt@lacnepostreky.sk | tel.: +421 915 / 420 295
Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.
Katalóg chorôb a škodcov
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.