0915 / 420 295 | PO - PI 8:00 - 16:00
Lacné postreky - internetový obchod
0
Košík
0,00 €

Menu

Darina 4 hnojivo 21. storočia

Darina 4 hnojivo 21. storočiaDarina 4 hnojivo 21. storočia

Čo je Darina 4?

Kvapalné organominerálne hnojivo Darina 4 je vyrobené na základe prírodnej organicko-minerálnej suroviny – jazerného sapropelu. Jazerný sapropel – je unikátna starodávna surovina na výrobu humínového hnojiva, tvriaca sa samou prírodou na dne jazier vzniknutých v dobe ľadovej. V priebehu milionov rokov rozložené živé organizmy a rastliny sa usadili na dno takého jazera a vytvorili ohromné množstvo dnových zásob humínových látok a fulvokyselín, stopových prvkov a biolátok tak nevyhnutných pre správny a rýchly rast. Táto biologická masa, nachádzajúca sa v dnových vrstvách jazier sa volá sapropel. Najlepšími skladmi pre ochranu všetkých podivuhodných vlastností sapropelu sú jazerá, ktoré nemajú žiadny odtok ani prítok. Nakoľko je teplota na dne takého jazera celý rok prakticky nemenná, sapropel je tu uložený ako v termoske. Preto humíny obsiahnuté v jazernom sapropele sú najsilnejšie a neuveriteľne aktívne, čo dá hnojivám, vyrobeným na ich základe nevídané vlastnosti, dovoľujúce za niekoľko dní vyliečiť alebo ozdraviť prakticky všetky druhy rastlín, „nakŕmiť“ ich vitamínmi a fulvokyselinami a vrátiť im tie vlastnosti, ktorými ich príroda obdarila v momente ich vzniku. V priebehu celého dvadsiateho storočia vedci vyspelých krajín hľadali cesty ako prinútiť sapropel otvoriť sa svetu a vydať svoje bohatstvá ľudstvu. Až koncom dvadsiateho storočia sapropel začal pomaly, krok za krokom odhaľovať svoje tajomstvá človeku pod nátlakom nových originálnych ideí a technológií spracovania. Dnes už poznáme sériovú výrobu hnojív na základe jazerného sapropelu, ktorá odkrýva pre agronóma amatéra i profesionála nové možnosti zvýšenia úrody poľnohospodárskych kultúr, kvetov, stromov a kríkov. 

Darina 4 hnojivo 21. storočia

Podľa výsledkov početných skúšok profesionálnych poľnohospodárov ako aj záhradkárov amatérov alebo špecialistov v oblasti hnojív, DARINA 4 v rokoch 2001-2002 na poliach i v záhradách Slovenska fakticky ukázala, že je hnojivom vhodným do ekologického pestovania. DARINA 4 umožňuje vypestovať biologicky čisté poľnohospodárske plodiny a popri tom zároveň zabezpečuje:

  1. Prírastok úrody na 30 – 120% v závislosti od typu pestovanej kultúry, typu pôdy a správnosti použitia hnojiva.
  2. Podstatné zvýšenie kvality získanej úrody.
  3. Dlhodobé zlepšenie vlastností plodín po zbere získanej úrody a jej skladovaní.
  4. Vyliečenie rastlín a drevín z mnohých chorôb zapríčinených hubami a inými škodcami .
  5. Zrýchlenie rastu plodín a podstatné skrátenie periódy dozrievania.
  6. Ozdravenie rastlín, posilnenie ich imúnneho systému.
  7. Ochranu rastlín a drevín pred mrazmi, sú odolnejšie voči krátkodobým suchám, ľadovcu a povodniam.
  8. Obohacuje pôdu humínmi. Šesť litrov hnojiva DARINA 4 obsahuje toľko aktívnych humínov, koľko je v 60-ich tonách maštaľného hnoja. Pritom hnojivo neobsahuje zárodky parazitov a semená burín.
  9. Blokuje prítomné jedy v pôde, ťažké kovy, rádionuklidy a prakticky všetky typy chemických zlúčenín škodlivých pre človeka premieňajúc ich na vo vode nerozpustné zlúčeniny.

Záhradkári si obľúbili DARINU 4 pre jej mnohé vlastnosti, je vhodná do ekologického pestovania, malé množstvo hnojiva ošetrí veľkú plochu porastu a aplikácia je jednoduchá. DARINA 4 získala už aj medzinárodné ocenenia, úspechy zaznamenáva v Českej republike, Rusku, Rakúsku, Taliansku a záujem už prejavili Austrália, Kanada, USA aj Južná Afrika. Svoje miesto si našla tak medzi poľnohospodárskymi producentmi, kde sa dosiahli výborné výsledky pri pestovaní paradajok, papriky, uhoriek, jahôd, ovocinári majú dobré skúsenosti s pestovaním sliviek, jabĺk, marhúľ, broskýň a hrušiek. Pozoruhodne sa vplyv DARINY 4 prejavil na pestovaní vínnej révy, kde sa osvedčila pri namáčaní sadeníc viniča pred sadbou do pôdy a taktiež metódou postreku na listy a v štádiu kvitnutia, ako aj postrekom tri týždne pred zberom úrody za účelom zvýšenia cukornatosti hrozna. Veľmi dobré skúsenosti majú aj záhradkári pri namáčaní semien tekvice, cukety, patizónov, fazule, hrachu, melónov, petržlenu, mrkvy, reďkovky a iných plodín pred sadením, namáčaní priesad pred sadením, alebo odrezkov rastlín pri rozmnožovaní. 

Odporúčané prípravky
Skladom
*****
Darina 4
3,41 €
 ks
Hnojivo vyrobené na základe prírodnej organicko minerálnej suroviny, ktorá sa počas niekoľkých tisícročí tvorí v dnových vrstvách z odumretých rastlín, živých organizmov, minerálnyc
Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte.